За світло у дворах, ліфтах та під’їздах можна платити менше

12:52, 2 сентября 2020
Відтепер тарифи для побутових потреб ОСББ і ЖЕКів будуть такі самі, як і для населення.
За світло у дворах, ліфтах та під’їздах можна платити менше
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Парламент 1 вересня ухвалив Закон про внесення змін до Прикінцевих та перехідних положень Закону «Про ринок електричної енергії» щодо постачання електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного житлового будинку (законопроект № 2098).

«За світло у дворах, ліфтах та під’їздах можна платити менше. Відтепер тарифи для побутових потреб ОСББ і ЖЕКів будуть такі самі, як і для населення. Відповідне рішення підтримав сьогодні парламент ухвалою законопроєкту № 2098.

Раніше електроенергію для освітлення прибудинкових територій купували за цінами для непобутових споживачів, які є вищими. Тепер ситуація зміниться. До того ж за тарифами для населення споживатимуть електроенергію і котельні, що розташовані всередині або ж на даху житлового будинку, гуртожитки переселенців та релігійні організації», - прокоментував законопроект народний депутат України від фракції «Слуга народу» Володимир Ватрас.

Зокрема, цим законом передбачено, що «електрична енергія, що купується у постачальника універсальних послуг та споживається:

  • у багатоквартирних житлових будинках на технічні цілі (роботу індивідуальних теплових пунктів, котелень, ліфтів, насосів та замково-переговорних пристроїв, що належать власникам квартир багатоквартирного будинку на праві спільної власності) та освітлення дворів, східців і номерних знаків;
  • у дачних та дачно-будівельних кооперативах, садових товариствах, гаражно-будівельних кооперативах на технічні цілі (роботу насосів) та освітлення території;
  • юридичними особами, які є власниками (балансоутримувачами) майна, що використовується для компактного поселення внутрішньо переміщених осіб (містечок із збірних модулів, гуртожитків, оздоровчих таборів, будинків відпочинку, санаторіїв, пансіонатів, готелів тощо), у частині задоволення власних побутових потреб внутрішньо переміщених осіб;
  • релігійними організаціями в частині споживання електричної енергії на комунально-побутові потреби,

оплачується за цінами, за якими постачальник універсальних послуг здійснює постачання електричної енергії побутовим споживачам».

Також цим законом передбачено, що сторони двостороннього договору, що входять до складу одного вертикально інтегрованого суб’єкта або є афілійованими між собою, протягом трьох робочих днів після укладення двостороннього договору інформують Регулятора про предмет договору, ціну електричної енергії та/або порядок її розрахунку (формування), обсяг електричної енергії та графіки погодинного обсягу купівлі-продажу електричної енергії, строки та порядок постачання електричної енергії.

Регулятор з метою забезпечення достатнього рівня ліквідності на ринку електричної енергії має право встановлювати обмеження щодо місячного обсягу продажу електричної енергії за двосторонніми договорами між виробниками та іншими учасниками ринку електричної енергії, що входять до складу одного вертикально інтегрованого суб’єкта господарювання або є афілійованими між собою. Таке обмеження не може бути більшим 50 відсотків їх місячного обсягу продажу електричної енергії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Telegram канал Sud.ua
Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Павло Григорович
    Павло Григорович
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва