Світовий Банк оцінив діяльність України у сфері боротьби з корупцією

12:32, 28 сентября 2020
Україна активно бореться із корупцією у сфері будівництва доріг – Світовий Банк.
Світовий Банк оцінив діяльність України у сфері боротьби з корупцією
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

У вересні World Bank Group випустила глобальний звіт «Enhancing Government Effectiveness and Transparency. The Fight Against Corruption». У звіті йдеться про процес боротьби з корупцією завдяки запровадженню механізмів ефективного та прозорого державного управління у різних країнах. Укладачі звіту неодноразово відзначають позитивний досвід України у сфері боротьби із корупцією у різних сферах врядування.

Зокрема, успішним кейсом у звіті називають українську систему декларування статків. Автори відзначають, що раніше ця система, створена ще у 90-х роках, була суто формальністю. Втім, система декларування, що з’явилася завдяки тиску громадянського суспільства у 2016 році, стала однією з найбільш всеосяжних у світі.

Корупція при будівництві доріг

У розділі, присвяченому боротьбі із корупцією у сфері інфраструктури, дослідники відзначають активну участь України у CoST – ініціативі для забезпечення прозорості у сфері будівництва інфраструктурних проектів.

Зокрема, у звіті акцентують увагу на проблемах України у сфері будівництва доріг: «Потреба у більшій прозорості і звітності у сфері будівництва доріг була невідкладним пріоритетом для розвитку, коли запускалася програма CoST. Відповідно до результатів попереднього дослідження, проведеного CoST у 2015 році, до 50% бюджету дорожнього сектору втрачалося через недобросовісне управління фінансами. Ще до цього дослідження, у 2012 році Державна фінансова інспекція виявила, що держава втратила еквівалент 9,2 мільйонів доларів від корупції у дорожньому секторі».

Втім, автори акцентують увагу на змінах, що відбулися у цій сфері протягом останніх 5 років: «У 2017 році Президент зазначив, що завдяки CoST та реформуванню дорожнього сектору органи влади змогли на 30 мільярдів євро побудувати більше, ніж раніше будували за 50 мільярдів євро».

Важливою зміною також називають перехід від ведення справ «на папері» до стандартів відкритих даних. Зокрема, зараз функціонує онлайн платформа оприлюднення інформації щодо інфраструктурних проєктів та система для аналітики на основі цієї інформації. Платформа автоматично підвантажує інформацію щодо закупівель у ProZorro, а також містить інформацію про виконавців інфраструктурних проєктів (на момент укладання звіту таких проектів було понад 7000).

Попри вищезгадані успіхи у цій сфері, автори відзначають, що в Україна має ряд слабких сторін. Зокрема:

  • Низька якість побудованих доріг та відсутність незалежного контролю якості;
  • Цінові розбіжності;
  • Нестача якісного середньострокового планування та абсолютна відсутність стратегічного планування;
  • Нестача даних щодо стану доріг та інше.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що у Мінфіні заявили про затягування Світовим Банком переказу коштів. А також про те, що НАЗК підготувала роз’яснення щодо декларування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду