МОЗ пропонує заборонити відвідувати засуджених на час дії карантину

11:50, 2 декабря 2020
Заборона не буде всеосяжною – певним категоріям осіб відвідини дозволять за умов дотримання обмежувальних заходів.
МОЗ пропонує заборонити відвідувати засуджених на час дії карантину

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов виносить на засідання уряду 2 грудня пропозицію внести зміни до Постанови КМУ № 641, якою уряд запровадив на території України адаптивний карантин.

У цьому акті МОЗ пропонує внести доповнення до пункту 10, який визначає перелік активностей, які заборонені на час дії карантину. З моменту ухвалення першої редакції постанови цей пункт збільшився у 4 рази – з 5 до 20 підпунктів. І на цьому засіданні до нього можуть додати ще два, які будуть стосуватися обмежень для засуджених.

«У зв’язку із стрімким поширенням на території України [коронавірусу], що, своєю чергою, може мати непередбачувані наслідки та призвести до виникнення локальних спалахів цієї хвороби серед засуджених та осіб, узятих під варту, зокрема, через ризик відвідування установ виконання покарань та слідчих ізоляторів особами, які хворіють або можуть бути хворими, виникла необхідність врегулювання питань відвідування засуджених та осіб, узятих під варту…, а також надання таким особам побачень з родичами, адвокатами та іншими особами», – так пояснює міністр свою пропозицію.

Отже, для того, аби попередити спалахи коронавірусу у колоніях, МОЗ пропонує заборонити надання засудженим дозволів на короткочасні виїзди за межі установ виконання покарань, а також відвідування засуджених та побачення із ними. Втім, із заборони побачень є винятки. Так, дозволятимуться побачення засуджених із такими особами:

 • Правоохоронцями;
 • Працівниками судів;
 • Представниками посольств і консульств відповідних держав;
 • Співробітниками Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців;
 • Особами, передбаченими ч. 1 ст. 24 КВК та законом «Про попереднє ув’язнення»;
 • Захисниками та адвокатами;
 • Родичами у закритих умовах (через розмежувальне скло та переговорний пристрій).

Усі ці побачення та відвідування відбуватимуться лише за умови використання масок та респіраторів, які належним чином закривають ніс і рот, а також за відсутності у відвідувачів ознак інфікування COVID-19.

Попри те, що пункт 10 постанови визначає перелік заборонених активностей, пропонований підпункт 22 визначає те, що дозволено. А саме – умови, за яких засудженим дозволяється проведення тривалих побачень із рідними. Отже, для таких відвідин майбутній відвідувач буде повинен не більше як за 48 годин до дня тривалого побачення зробити ПЛР-тест та надати підтвердження його негативного результату, а також оригінал підтвердження оплати забору матеріалів для проведення тесту для засудженого. Після побачення засуджений 14 днів перебуває у приміщенні для ізоляції, де йому на 12 день (чи за наявності симптомів COVID-19) проводять ПЛР-тестування.

Крім того, у пункті 37 постанови, який визначає перелік дій, які тимчасово дозволяються під час дії карантину, МОЗ пропонує розширити повноваження державних органів у сфері обробки персональних даних. Так, пропонується дозволити НСЗУ та Центру громадського здоров’я збирати таку інформацію про осіб, які захворіли чи мають підозру на COVID-19, а також медиків:

 • Прізвище, ім’я, по-батькові;
 • Дата народження;
 • Місце проживання та роботи (навчання);
 • Номер телефону;
 • Діагноз та місце госпіталізації;
 • Відомості про стан здоров’я;
 • Інші персональні дані у порядку інформаційної взаємодії .

Таку пропозицію пан Степанов обґрунтовує потребою зменшення кількості паперової роботи. У свою чергу, такі зміни дозволять опрацьовувати відповідні дані у електронному вигляді, що скоротить час проведення епідеміологічного обстеження і дозволить вчасно проводити ізоляцію контактних осіб.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що у МОЗ повідомили, чи будуть продовжувати карантин вихідного дня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Ольга Совгиря о реформе Конституционного Суда
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Сильва Барбашова
  Сильва Барбашова
  судья Восточного апелляционного хозяйственного суда
 • Виталий Давний
  Виталий Давний
  судья Черновицкого апелляционного суда
 • Владимир Полищук
  Владимир Полищук
  судья Высшего хозяйственного суда Украины
 • Сергей Стопник
  Сергей Стопник
  председатель Хозяйственного суда Тернопольской области
загрузка...