Кабінет Міністрів перерозподілив видатки освітньої субвенції між місцевими бюджетами та розподілив резерв освітньої субвенції – це дозволить уникнути заборгованості з виплати зарплати педагогам у 5-ти областях України. Відповідне розпорядження ухвалене Кабміном.
"Рішення Уряду дозволить уникнути заборгованості з виплати зарплати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти окремих адміністративно-територіальних одиниць Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Одеської та Сумської областей", – написав Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет у своєму телеграм-каналі.
Перерозподіл обсягу освітньої субвенції здійснюється за зверненнями відповідних обласних державних адміністрацій виключно через виявлені неточності у даних, що вплинули на формульний розрахунок обсягів освітньої субвенції та у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи.
Також було підтримане рішення про вдосконалення формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами. Оновлена формула враховує збільшення посадових окладів педагогічних працівників.
«З 1 січня 2021 року рівень окладів зріс на 20%, а з 1 грудня – ще на 8,4%. Для підвищення ефективності використання коштів застосовуватиметься механізм, який дозволить вдосконалювати шкільну мережу та підвищувати якість освітніх послуг. При цьому підвищується спроможність для засновників закладів щодо встановлення надбавок та доплат педпрацівникам у максимальному розмірі», - повідомив Шкарлет.
У формулі вдосконалюється механізм визначення розрахункової наповнюваності класів для всіх територіальних громад на основі таких критеріїв:
- щільності та чисельності населення відповідної громади;
- відсотка населення, яке проживає в сільській місцевості.
Міністр підкреслив, що нова формула передбачає збільшення значення коефіцієнту поділу класів на групи для бюджетів великих міських територіальних громад, в яких це питання постає найбільш гостро.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.