Судовий захист природного довкілля та екологічних прав: у Києві відбувся міжнародний форум

14:29, 8 ноября 2019
Актуальність обраної теми судового форуму викликана поширенням у судовій практиці справ щодо порушення конституційних прав громадян на безпечне для життя і здоров’я довкілля.
Судовий захист природного довкілля та екологічних прав: у Києві відбувся міжнародний форум

7 листопада у Києві відбувся Міжнародний судовий форум «Судовий захист природного довкілля та екологічних прав», участь у якому взяла суддя Восьмого ААС Оксана Мікула. Про це повідомляє прес-служба суду.

Захід організовано Верховним Судом у співпраці із Проектом Європейського Союзу «Право-Justice», Міжнародною благодійною організацією «Екологія — Право — Людина», громадською організацією «Асоціація суддівського самоврядування України», за технічної підтримки компанії «Спеціальні Реєструючі Системи» (SRS).

Метою проведення судового форуму стала необхідність обговорення актуальних  питань здійснення ефективного судового захисту довкілля та  екологічних прав, застосування національними судами положень Орхуської конвенції та практики ЄСПЛ при розгляді екологічних справ, вивчення міжнародного досвіду судового захисту екологічних прав.

Учасниками заходу були не тільки вітчизняні судді, адвокати, науковці, представники громадських природозахисних організацій, а й колеги з Австрії, Польщі та Китаю. Усі спікери спеціалізуються на захисті довкілля та екологічному праві.

Робота форуму складалася із трьох тематичних секцій:

 •     Ефективність правосуддя в екологічних справах;
 •     Аналіз судової національної практики в екологічних спорах;
 •     Практика міжнародних юрисдикційних органів: зв'язок природного довкілля і прав людини.

Актуальність обраної теми судового форуму викликана поширенням у судовій практиці справ щодо порушення конституційних прав громадян на безпечне для життя і здоров’я довкілля. Зокрема, ця категорія справ охоплює спори про відшкодування шкоди, що виникла в результаті зростання рівня забруднення довкілля, порушеннями вимог природоохоронного законодавства під час здійснення господарської діяльності підприємств, відмови від добровільного відшкодування заподіяної шкоди.

Додатково, звертаємо увагу на оприлюднений 7 листопада 2019 року Огляд практики Верховного Суду у спорах, що виникають у сфері захисту довкілля та екологічних прав.

Раніше «Судово-юридична газета» публікувала трансляцію форуму «Судовий захист природного довкілля та екологічних прав».

Також у Києві пройшов форум щодо виконання рішень національних судів.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Денег нет, но вы держитесь: что будет с зарплатами судей и сотрудников аппарата в 2020 году
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Ольга Талалай
  Ольга Талалай
  судья Хмельницкого апелляционного суда
 • Татьяна Малашенкова
  Татьяна Малашенкова
  судья Кассационного хозяйственного суда Верховного Суда