Будь-яка реакція на кризу має обов’язково ґрунтуватися на принципах верховенства права: CEPEJ

19:17, 12 июня 2020
Європейська комісія з питань ефективності правосуддя затвердила декларацію про виклики, з якими стикнулась судова влада в умовах пандемії.
Будь-яка реакція на кризу має обов’язково ґрунтуватися на принципах верховенства права: CEPEJ
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

10 червня Європейська комісія з питань ефективності правосуддя (CEPEJ) під час спеціальної заочної пленарної зустрічі затвердила Декларацію «Вивчені уроки і виклики, з якими стикнулась судова влада протягом і після пандемії COVID-19». Про це інформує прес-центр Верховного Суду.

Декларація принципів є основою нової програми («оперативного плану») CEPEJ для надання державам-членам плану дій на час кризового періоду, який впливатиме на роботу судових органів.

«Пандемія COVID-19 – це криза у сфері охорони здоров'я із серйозними людськими та соціальними наслідками, з викликами для судів та судових органів у державах-членах. Така криза у сфері охорони здоров’я може повторитися. Судові системи мають бути готовими, зокрема, коли мова йде про ефективні рішення для забезпечення безперервності роботи судів та доступу до правосуддя з дотриманням прав людини».

У Декларації зазначається, що «криза вимагає негайного та невідкладного реагування». Однак будь-яка реакція на кризу має обов’язково ґрунтуватися на принципах верховенства права і повинна поважати та захищати права людини. «Надзвичайні заходи повинні здійснюватися у відповідності до принципів законності, правової визначеності та пропорційності й потребують здійснення постійного оцінювання. За потреби, необхідно проводити консультування судових органів та представників правничої професії з питань нормативних актів у сфері надзвичайних ситуацій. Будь-які впроваджені заходи повинні мати фіксовану дату закінчення, а судовий перегляд має відбуватись у встановлений термін», — наголошується у Декларації.

Забезпечення охорони здоров'я і безпеки усіх працівників системи правосуддя, а також відвідувачів судів, має бути пріоритетним завданням під час та після кризи. Необхідно вживати заходів безпеки для забезпечення необхідного дистанціювання у приміщеннях суду. «Всі заходи мають відбуватися після консультацій і роз’яснення усім зацікавленим сторонам, їх необхідно регулярно оцінювати і адаптувати до нових умов. Все це може вимагати додаткових інвестицій у судову інфраструктуру», — йдеться у Декларації.

Нижче наводимо повний текст Декларації принципів.

Раніше «Судово-юридична газета» наводила аналіз Лариси Швецової щодо розвитку електронного суду в Україні в умовах епідемії. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Петро Ковзель
    Петро Ковзель
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва