ЄСПЛ визнав численні порушення прав людини на Євромайдані

13:16, 21 января 2021
ЄСПЛ ухвалив важливе рішення у справах щодо протестів на Євромайдані.
ЄСПЛ визнав численні порушення прав людини на Євромайдані
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

У сьогоднішніх рішеннях ЄСПЛ у справах Шморгунов та інші проти України (Shmorgunov and Others v. Ukraine, заяви № 15367/14 та 13 інших), Луценко та Вербицький проти України (Lutsenko and Verbytskyy v. Ukraine, заяви № 12482/14 та № 39800/14), Кадура та Смалій проти України (Kadura and Smaliy v. Ukraine, заяви № 42753/14 та № 43860/14), Дубовцев та інші проти України (Dubovtsev and Others v. Ukraine , заяви № 21429/14 та 9 інших) та Воронцов та інші проти України (Vorontsov and Others v. Ukraine, заяви № 58925/14 та 4 інших) Європейський суд з прав людини постановив, одноголосно, що мали місце:

  • низка порушень статті 3 (заборона катування та нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження) Європейської конвенції з прав людини,
  • низка порушень статті 5 §§ 1 та 3 (право на свободу та особисту недоторканість),
  • низка порушень статті 11 (свобода зібрань та об’єднань),
  • порушення статті 2 (право на життя),
  • порушення статті 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя).

Про це повідомляє пресслужба Європейського суду з прав людини.

Ці справи стосуються подій, які пов’язані з протестними акціями Майдану у Києві та інших містах України і які, зокрема, включають випадки силових розгонів протестувальників, їх затримання, викрадення активістів та неналежного поводження з ними, та відповідних проваджень.

Щодо всіх заявників були вчинені певні дії правоохоронцями або ж недержавними агентами (тітушками), які були під контролем правоохоронців. Заявники поскаржились, серед іншого, про неналежне поводження з боку правоохоронців, порушення їх права на протест, необґрунтоване тримання під вартою, та у одному з випадків навіть позбавлення життя.

Суд встановив, зокрема, що владні органи умисно застосовували жорстоке поводження та що держава була відповідальна за вбивство одного із протестувальників.

Суд також зауважив, що багато з рішень про тримання під вартою були свавільними. Він дійшов висновку, що владні органи умисно намагались завадити початково мирним протестам, використовуючи для цього надмірне насильство та незаконні затримання.

Загалом, Суд виявив ознаки того, що встановлені порушення були частиною певної стратегії владних органів. Він також встановив, що офіційні розслідування стосовно цих подій у багатьох випадках були неефективними

Додамо, Генпрокурор заявила про розслідування 60 проваджень по справах Майдану. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду