Через невиконання рішень ЄСПЛ Україна може потрапити під санкції: що відомо

11:50, 13 апреля 2021
Міжнародне співтовариство і Парламентська асамблея, зокрема, пильно спостерігають за виконанням міжнародних зобов'язань України щодо забезпечення незалежності суддів національних і міжнародних судів.
Через невиконання рішень ЄСПЛ Україна може потрапити під санкції: що відомо
Джерело фото: Європейська правда

За невиконання рішень Європейського суду з прав людини Україна може потрапити під санкції. Про це заявив ексголова комітету з вибору суддів ЄСПЛ, віцепрезидент ПАРЄ Валерій Гілецький, передає РБК-Україна.

«Міжнародне співтовариство і Парламентська асамблея, зокрема, пильно спостерігають за виконанням міжнародних зобов'язань України щодо забезпечення незалежності суддів національних і міжнародних судів, особливо у світлі демократичних реформ і задекларованого проєвропейського вибору України. Питання з виконанням рішень Європейського суду є не тільки частиною зобов'язань держави перед Радою Європи, але має і вкрай важливе геополітичне значення у світлі протистояння російській агресії», - заявив Гілецький.

За його словами, Україна не повинна допустити, щоб вона стала в один ряд з Росією, де рішення ЄСПЛ перестали виконуватися, чим безумовно скористаються антиукраїнські сили.

«На жаль, у зв'язку з невиконанням рішень ЄСПЛ, зокрема липневого рішення Пленуму Європейського суду Україна може потрапити під санкції, як це сталося з Польщею, щодо якої було запроваджено моніторинг ПАРЄ. Причина - порушення незалежності судової влади, що якраз і було констатовано Пленумом ЄСПЛ щодо України у рішенні від 6 липня 2020 року, де йшлося про зазіхання на незалежність самого Європейського суду. Тому виконання Україною рішення Пленуму ЄСПЛ перебуває на особливому контролі в Парламентській Асамблеї», - заявив політик.

Гілецький також закликав владу забезпечити своєчасне і повне виконання рішень ЄСПЛ в цілому, і рішення пленуму, зокрема, підтвердивши таким чином свою прихильність демократичним цінностям, утвердженню принципів справедливого правосуддя та гарантій прав людини.

Раніше ЄСПЛ став на захист права українських журналістів на конфіденційність їхніх джерел.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Что означает налоговая амнистия для граждан: комментируют народные депутаты
Что означает налоговая амнистия для граждан: комментируют народные депутаты
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Валентина Щепоткіна
    Валентина Щепоткіна
    заступник голови Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду
загрузка...