Незалежний суд не може існувати без спеціального органу, який би опікувався його охороною і безпекою, — Олексій Маловацький

17:26, 22 ноября 2021
За словами в.о. голови ВРП, проблема охорони та забезпечення безпеки як судових установ, так і учасників судових процесів почала розв’язуватися саме після створення Служби судової охорони.
Незалежний суд не може існувати без спеціального органу, який би опікувався його охороною і безпекою, — Олексій Маловацький
Джерело фото: ССО
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Виконувач обов’язків голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький під час відвідування Навчального центру Служби судової охорони наголосив, що незалежний суд не може існувати без спеціального органу, який би опікувався його охороною та безпекою, - передає пресслужба ССО.

Він також додав, що проблема охорони та забезпечення безпеки як судових установ, так і учасників судових процесів почала розв’язуватися саме після створення Служби судової охорони. Адже на момент створення Служби у квітні 2019 року під охороною перебувало не більше ніж 30% судових установ.

Олексій Маловацький також відзначив особистий внесок Голови Служби судової охорони Валерія Бондаря у справу створення та розвитку Служби.

«Два роки тому черги охочих очолити Службу, щоб її створити з нуля й розвивати, просто не було. Відверто скажу, Валерію Бондарю вдалося зробити неможливе», – наголосив Олексій Маловацький.

Виконувач обов’язків Голови Вищої ради правосуддя звернув увагу й на низку проблем, які заважають повноцінно функціонувати як системі правосуддя, так і завершити Службі судової охорони процес взяття всіх судових установ під свою охорону. Це, насамперед, проблема недофінансування судової влади.

Вперше відвідавши Навчальний центр Служби судової охорони, голова Вінницької обласної державної адміністрації Сергій Борзов наголосив, що пишається тим, що такий сучасний навчальний заклад розташований саме на Вінниччині.

«Служба судової охорони за доволі короткий час своєї діяльності без перебільшення стала міцною стіною, за якою судді, працівники судових установ, відвідувачі та учасники судових процесів почуваються в безпеці», – підкреслив Сергій Борзов.

Джерело фото: ССО

А керівник Українсько-канадського проєкту Підтримки судової реформи (SJRP) Любомир Маркевич зазначив, що українська Служба судової охорони є яскравим прикладом поєднання сучасного світового досвіду функціонування структур, які опікуються безпекою правосуддя.

«Українська Служба судової охорони – унікальна. Вона поєднала в собі досвід та найкращі практики функціонування подібних структур у різних країнах світу, і ця синергія дала дуже позитивний результат», – констатував Любомир Маркевич.

Джерело фото: ССО

Міжнародні експерти Проєкту ЄС «Право-Justice» Сільвіу Сандру та Кейс Верхаерен, які спеціально прибули в Україну на цей захід з Лівану та Нідерландів, не приховували позитивних вражень від побаченого в Навчальному центрі Служби. Як зазначив Сільвіу Сандру, українські судові охоронці вже самі можуть багато чому навчити своїх іноземних колег.

Поділився своїми враженнями від побаченого й радник з питань безпеки Представництва НАТО в Україні Томаш Стрихаж, який зазначив, що він перебуває в «приємному шоці від побаченого».

«Я був свідком створення та становлення багатьох різних служб і правоохоронних органів у різних країнах світу. Те, що вдалося зробити українській Службі судової охорони за трохи більш ніж два роки діяльності, викликає одночасно і подив, і захоплення, і повагу», – зазначив Томаш Стрихаж і додав, що Служба судової охорони є яскравим прикладом того, як можна за короткий час створити дієвий, сучасний, високоефективний державний орган з правоохоронними функціями.

Говорячи про Навчальний центр, Томаш Стрихаж зазначив, що цей навчальний заклад Служби відповідає всім сучасним вимогам до подібних тренінгових центрів у країнах НАТО та ЄС.

«І знову хочу із захопленням зазначити, що створити такий тренінговий центр фактично за один рік – це подвиг», – наголосив Томаш Стрихаж.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що ССО надала допомогу учасниці судового процесу, яка знепритомніла в залі суду.

Додамо, що ССО взяла під свій захист ще дві судові установи.

Також Борзнянський райсуд Чернігівської області перейшов під захист Служби судової охорони.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВа також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду