Тільки фізособа-боржник зможе ініціювати процедуру власного банкрутства

17:01, 16 октября 2018
Кодекс про процедури банкрутства — перший в Україні документ, який регулюватиме всі процедури.
Тільки фізособа-боржник зможе ініціювати процедуру власного банкрутства

Процедуру банкрутства фізичної особи-боржника зможе ініціювати виключно сам боржник. Про це повідомив під час брифінгу один із співавторів проекту Кодексу України з процедур банкрутства Сергій Алєксєєв. За його словами, цей Кодекс — перший в Україні документ, який буде регулювати всі процедури банкрутства, а найважливішим його нововведенням буде запровадження механізму відновлення платоспроможності фізичних осіб.

«Процедура банкрутства надає людям другий шанс, щоб відновити свою платоспроможність, погасити борги, які може сплатити, а які не може — списати за рішенням суду», — сказав він.

Сергій Алєксєєв відзначив, що в розвинених країнах вже багато років існує процедура банкрутства та відновлення платоспроможності фізичних осіб. В Україні ж досі, якщо людина має боргові зобов‘язання, вона буде їх сплачувати до смерті, а потім вони перейдуть у спадок нащадкам. За його словами, задля захисту інтересів боржника у проекті Кодексу передбачено низку запобіжних заходів, зокрема щодо можливих ініціаторів процедури банкрутства та об‘єктів, які не включатимуть до ліквідаційної маси.

«Лише боржник зможе ініціювати порушення процедури банкрутства. Тобто кредитор, якщо на те немає згоди боржника, не зможе розпочати відповідний процес. Також неможливо буде задля погашення боргу забрати єдине житло боржника, якщо це квартира до 60 квадратних метрів чи приватний будинок до 120 квадратних метрів», — сказав він.

Що ж до захисту інтересів кредиторів, то, за словами Сергія Алєксєєва, якщо під час процедури банкрутства виявиться недоброчесність боржника і приховування ним доходів та статків, йому буде відмовлено у списанні боргу. Загалом же, за словами Сергія Алєксєєва, при підготовці проекту Кодексу, зокрема Книги щодо банкрутства фізичних осіб, враховувались рекомендації міжнародних фінансових організацій з цього питання. Це дозволило знайти золоту середину, щоб максимально безболісно як для боржника, так і кредитора вирішити питання протермінованої заборгованості.

«Ухвалення цього Кодексу сприятиме захисту прав людей та розвитку бізнесу. Тому дуже сподіваюсь, що цього тижня Верховна Рада підтримає його у другому читанні», — сказав він.

Один з авторів Кодексу про процедури банкрутства, народний депутат, член Комітету ВР з питань правової політики і правосуддя Руслан Сидорович висловив кореспонденту «Судово-юридичної газети» переконання, що ухвалення Верховною Радою Кодексу стане тільки початком шляху по формуванню окремого процесуального законодавства в цій сфері. 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
В Верховном Суде обсуждают последствия отмены Хозяйственного кодекса, ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦИЯ
В Верховном Суде обсуждают последствия отмены Хозяйственного кодекса, ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦИЯ
Главное за день
Сегодня день рождения празднуют
 • Михайло Радуцький
  Михайло Радуцький
  голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування
 • Тетяна Варфоломеєва
  Тетяна Варфоломеєва
  ректор Академії адвокатури України
 • Анатолій Бідонько
  Анатолій Бідонько
  суддя Харківського окружного адміністративного суду
 • Олександр Прасов
  Олександр Прасов
  суддя Запорізького окружного адміністративного суду
 • Михайло Цуркан
  Михайло Цуркан
  член Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів
загрузка...