Офіс Омбудсмена прийняв 186 повідомлень про порушення прав виборців. Під час прес-конференції в Києві уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова сказала, «що стосується роботи телефону гарячої лінії: на 15:00 ми прийняли 186 повідомлень».
Вона також зазначила, що лідерами за цими зверненнями, як і на чергових виборах Президента, є Київ - це практично третина, Дніпропетровська область, Донецька, Харківська, Київська та Одеська області.
«З приводу чого люди звертаються: в списках є неточності щодо виборця, тому людина не має права голосувати, нічого не виправлено, тому вона позбавлена такого права, відмовлено в голосуванні на ділянці. Проведення агітації на дільницях - люди наприклад дзвонять і кажуть: прийшов на ділянку, виявив, що за нього вже хтось проголосував, звернувся до голови, а голова каже - ну, це якась помилка, ми нічого не будемо змінювати. Тобто людина позбавлена свого права. І різні інші повідомлення», - говорить омбудсмен.
Вона зазначила, що з усіма громадянами був зворотний зв'язок, представники секретаріату зв'язувалися з головами виборчих дільниць, роботодавцями, якщо ті не випускали громадян з метою реалізації виборчих прав тощо.
Нагадаємо, що «Судово-юридична газета» веде текстову онлайн-трансляцію виборів до Верховної Ради України.
Крім того, ми писали, що на Житомирщині повідомили про порушення таємниці голосування.