У Дарницькому районному суді було підроблено чотири справи, що стосувалися нерухомості. Жертви таких підробок втратили квартири. Про це повідомляє opendatabot.ua.
Підроблені судові рішення — це ще один серйозний інструмент для рейдерів. Редагування судових рішень має бути неможливим, а покарання за подібні злочини — більшими, ніж потенційна вигода рейдерів.
Існує одночасно декілька матеріалів справ у Єдиному реєстрі досудових розслідувань, що стосуються використання підроблених рішень суду для операцій із нерухомістю.
Виявлено ще чотири рішення Дарницького районного суду, в яких є всі ознаки шахрайства:
Ці рішення чомусь не було включено до вироку, по ним не було проведено додаткової перевірки з боку ДБР, а тому і не надано рекомендацій на їх видалення.
«Опендатабот» уже спрямував офіційний лист із запитом щодо всіх залишених без уваги підроблених рішень Дарницького районного суду та у подальшому буде продовжувати слідкувати за розвитком подій, відслідковуючи нові подібні рішення.
«Опендатабот» рекомендує бути дуже пильними при оформленні угод з нерухомості в тих випадках, коли перехід права власності оформляється згідно із рішенням суду.
Також нагадаємо, що нещодавно Президент України підписав пропозиції «Опендатабот» щодо протидії рейдерству. Зокрема було заборонено проводити реєстраційні дії за судовим рішенням, яке не підписано ЕЦП.
Раніше «Судово-юридична газета» писала, що бізнес-спільнота обговорила причини рейдерства в Україні.
Крім цього, суд розглянув справу стосовно рейдерського захоплення підприємства в Києві.