Раді рекомендували змінити КПК у частині судового контролю на час карантину

08:59, 10 апреля 2020
Комітет з питань правоохоронної діяльності провів засідання в режимі відеоконференції.
Раді рекомендували змінити КПК у частині судового контролю на час карантину
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

У засіданні, яке відбулося 8 квітня, взяли участь 23 народних депутати. Члени Комітету розглянули законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним, та проекти, які пропонується включити до порядку денного третьої сесії.

Голова підкомітету з питань кримінального процесуального законодавства та оперативно-розшукової діяльності Юлія Яцик доповіла підготовлений до другого читання проект Закону про внесення зміни до розділу XI «Перехідні положення» Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні та розгляду окремих питань під час судового провадження на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) №3276

Законопроектом пропонується тимчасово, на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, у зв’язку з поширенням на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), встановити особливості судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальних провадженнях та розгляду окремих питань під час судового провадження. 

Ю.Яцик повідомила, що під час доопрацювання до законопроекту було внесено 26 пропозицій, 19 з яких запропоновано відхилити, 5 врахувати частково та 2 редакційно. Також підкомітет запропонував внести пропозиції від Комітету.

Комітет за результатами розгляду прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект у другому читанні та в цілому з урахуванням пропозицій Комітету. 

Народні депутати розглянули проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо штрафних балів №2809

Законопроект доповів його ініціатор, народний депутат Владлен Неклюдов. Він зазначив, що проект спрямований на усунення негативного впливу окремих норм законодавства в частині вжиття заходів із дотримання правил дорожнього руху його учасниками, а також забезпечення притягнення до дієвої відповідальності осіб, які вчинили адміністративні правопорушення. 

Проектом пропонується виключити з Кодексу України про адміністративні правопорушення норми щодо дії адміністративного стягнення у виді штрафних балів, що накладається на громадян за правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі. Зокрема, це стосується пункту 21 частини першої статті 24, частини другої статті 27, статті 271, а також абзаців других частин першої та другої статті 122 КУпАП. 

За результатами обговорення Комітет 19 голосами «за» при 4, що утрималися, прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект за основу та в цілому. 

Члени Комітету розглянули проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правових засад діяльності Національної гвардії України №3105

Один з авторів законопроекту, народний депутат Максим Павлюк зазначив, що цим проектом передбачається внести зміни до деяких законодавчих актів в частині посилення правоохоронних функцій Національної гвардії, а саме щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення, надання права проводити особистий огляд, огляд речей тощо. 

Під час обговорення народні депутати відзначили його актуальність, підтримали прийняття за основу та пропонували зменшити термін підготовки до другого читання. 

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект за основу. 

Члени Комітету також розглянули проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу) №2339 та альтернативний до нього законопроект про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України (щодо збільшення розмірів штрафів за забруднення атмосферного повітря) №2339-1.

Як зазначив один з авторів народний депутат Олег Бондаренко, метою законопроекту №2339 є удосконалення порядку притягнення до відповідальності за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків для того аби зменшити руйнівні наслідки та захистити право громадян на безпечне повітря і навколишнє середовище, а також зменшити кількість пожеж, які виникають через це.

Законопроектом пропонується суттєво підвищити розміри штрафів за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків.

Також проектом передбачається привести положення Кодексу України про адміністративні правопорушення у відповідність з частиною третьою Закону України «Про рослинний світ», відповідно до якої випалювання сухої рослинності або її залишків здійснюється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища. 

Народні депутати під час обговорення зазначали, що цей законопроект потрібно приймати швидко та вживати жорстких заходів щодо тих, хто порушує правила протипожежної безпеки, випалює суху рослинність, сміття, інші види відходів тощо. 

Комітет за результатами розгляду прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект №2339 за основу, а законопроект №2339-1 направити на доопрацювання. 

Члени Комітету також розглянули та включили до порядку денного третьої сесії ряд проекти законів. 

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Президент підписав ухвалений 30 березня на позачерговому засіданні ВР закон про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019) (реєстр № 3275 від 29.03.2020). Закон вже опубліковано в газеті «Голос України» і він набув чинності.

Зокрема цим законом внесено зміни до КПК, КАСУ, ГПК, ЦПК, а також до Господарського, Цивільного кодексів, Кодексу законів про працю тощо.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду