Захист прав дітей: Мін’юст співпрацюватиме з системою БПД, ЮНІСЕФ та USAID

19:58, 4 мая 2020
Головне завдання відновного правосуддя – допомогти дітям, які вперше вчинили злочин невеликої або середньої тяжкості, щиро розкаялися в цьому та пройшли програму ресоціалізації, повернутися у суспільство.
Захист прав дітей: Мін’юст співпрацюватиме з системою БПД, ЮНІСЕФ та USAID
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Відновне правосуддя для неповнолітніх – це одна з ініціатив, що реалізовуватиметься у межах багатостороннього меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством юстиції України, Координаційним центром з надання правової допомоги, Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, програмою USAID «Нове правосуддя», яка впроваджується Кімонікс Інтернешнл Інк, передає офіційний сайт Мін’юсту.

Мета меморандуму – консолідація зусиль щодо проведення реформи у сфері захисту прав дітей та створення механізмів для її впровадження.

«З ЮНІСЕФ та програмою «Нове правосуддя» ми співпрацюємо вже давно. І дякуємо їм за активну співпрацю та підтримку реформи юстиції для дітей. Цей меморандум стане основою для подальших ініціатив, спрямованих на створення системи правосуддя, дружнього до дитини», – зазначив Міністр юстиції України Денис Малюська.

Буде продовжена співпраця у межах діяльності Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх. Зокрема, йдеться про надання технічної допомоги Мін'юсту та Координаційному центру з надання правової допомоги для впровадження кращих практик правосуддя для дітей, у тому числі на базі системи безоплатної правової допомоги.

«Минулого року за сприяння ЮНІСЕФ у шести регіонах України діяв пілотний проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину». Зважаючи на його успішність, тепер він продовжений та поширений на всю країну», – зазначив в. о. директора Координаційного центру з надання правової  допомоги Олександр Баранов.

Головне завдання відновного правосуддя – допомогти дітям, які вперше вчинили злочин невеликої або середньої тяжкості, щиро розкаялися в цьому та пройшли програму ресоціалізації, повернутися у суспільство.

У межах меморандуму впроваджуватимуться ефективні механізми захисту прав дітей у кримінальних провадженнях, у тому числі поширення практик медіації та інших форм відновного правосуддя. Зокрема, ЮНІСЕФ надаватиме необхідну технічну та експертну допомогу в реалізації пілотного проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину».

Програма «Нове правосуддя» надаватиме підтримку у підготовці тренерів та проведенні регіональних тренінгів для адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу дітям, що є в контакті або в конфлікті із законом. Будуть розроблені єдині стандарти навчання фахівців, які працюють у сфері юстиції для дітей (адвокатів, суддів, працівників прокуратури, поліції тощо) з урахуванням міжнародного досвіду та результатів наявних навчальних курсів і програм.  Будуть удосконалені та апробовані механізми відбуття неповнолітніми покарань, не пов’язаних з ізоляцією особи.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Офіс Генпрокурора та Мін’юст підписали документ щодо відновного правосуддя для неповнолітніх.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Богатих
    Інна Богатих
    заступник Міністра юстиції України
  • Ганна Самойлюк
    Ганна Самойлюк
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Ольга Шевчук
    Ольга Шевчук
    суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду