Укрзалізниця хотіла витратити 10 мільйонів на безкоштовні опції для продажу е-квитків

12:09, 10 июня 2020
Посадовці мали закупити нове програмне забезпечення для організації системи продажу е-квитків щодо «Бориспільського експресу», яке дублює вже наявний сервіс  booking.uz.gov.ua.
Укрзалізниця хотіла витратити 10 мільйонів на безкоштовні опції для продажу е-квитків
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Детективами НАБУ повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем при організації сервісу з продажу електронних квитків на «Бориспільський експрес» директору філії Головного інформаційно-обчислювального центру АТ «Укрзалізниці», його колишньому заступнику та ще двом особам – директору приватної фірми та бенефіціарному власника іншої приватної компанії. Про це інформує прес-центр Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Так, слідством встановлено, що у 2018 році посадовці «Укрзалізниці» ініціювали закупівлю нового програмного забезпечення для організації системи продажу е-квитків щодо «Бориспільського експресу». Для уникнення проведення відкритих торгів службовці підробили документацію та, всупереч закону, організували закупівлю за переговорною процедурою.

Проте в рамках проведеної експертизи було з’ясовано, що надане для продажу квитків на «Бориспільський Експрес» програмне забезпечення «Укрзалізниці» фактично дублює функціональні можливості вже наявного електронного сервісу https://booking.uz.gov.ua і тим самим не потребує додаткових витрат.

Зі свого боку розробник сервісу запропонував «Укрзалізниці» безкоштовно реалізувати електронний продаж на «Бориспільський експрес» — просто додавши відповідну опцію до вже функціонуючого сервісу.

Однак, «Укрзалізниця» обрала інший спосіб отримання сервісу – витративши 10,4 млн гривень за придбання цієї опції у іншої компанії.

Лише після початку досудового розслідування і проведення слідчий дій керівництво державного підприємства «Укрзалізниця» зупинило розрахунок за програмне забезпечення і 10,4 млн гривень залишились на рахунках державної компанії.

На сьогодні вказаним особам, причетним до реалізації злочинної схеми, повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 15 ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України («незакінчений замах на заволодіння грошовими коштами АТ «Укрзалізниця» в особливо великому розмірі вчинений службовими особами державної компанії шляхом зловживання власним службовим становищем за попередньою змовою групою осіб»).

Досудове розслідування триває. Вживаються заходи до встановлення інших осіб, причетних до вказаного злочину.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що САП вручила підозру судді з Харкова за одержання $4 000 хабара. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде