Міністерство юстиції України роз’яснило, як зареєструвати підприємницьку діяльність або ж закрити її у разі неприбутковості. Інформацію оприлюднили у пресслужбі відомства.
Відкриття ФОП – найрозповсюдженіший спосіб розпочати власний бізнес. Його може зареєструвати безкоштовно будь-який громадянин України старше 16-ти років з пропискою за місцем проживання.
Зареєструвати фізичну особу-підприємця можна у державного реєстратора або ж онлайн на сайті Міністерства юстиції України.
Для реєстрації ФОП у державного реєстратора треба пройти такі етапи:
- заповнити відповідну заяву (форма №10);
- обрати вид економічної діяльності, якою займатиметься підприємець (КВЕД);
- подати реєстратору заяву та документи, що посвідчують особу, або ж довіреність уповноваженої особи на вчинення відповідних дій;
- забрати виписку (наступного дня після подання документів);
- з випискою звернутись до податкового органу для обрання системи оподаткування та подати запит на отримання витягу з реєстру платників єдиного податку;
- зареєструвати у державного реєстратора або в податковій книгу обліку доходів.
Для того ж, аби припинити підприємницьку діяльність, треба погасити всі заборгованості й поточні зобов’язання з податків і зборів. Далі – подати відповідну заяву (форма № 12) державному реєстратору, який упродовж 24 годин зобов’язаний внести відомості до ЄДР. Після цього – протягом 10 днів звернутися до податкового органу для зняття з обліку, подати звітність та навести лад у документах на випадок перевірки.
Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла про кінцеву версію законопроекту про спрощення діяльності ФОПів та критику його автора Данила Гетманцева.
Нагадаємо, підприємці виступали проти закону про спрощення роботи ФОПів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.