Міністерство юстиції України нагадало, що одним із найважливіших прав дитини є право на утримання. Окреме її проживання від одного з батьків не звільняє останнього від обов’язку утримувати свою дитину (найчастіше – шляхом сплати аліментів) до досягненню нею повноліття. Про це йдеться у пресслужбі відомства.
Хто може отримати аліменти на утримання дитини?
Зазвичай питання про отримання аліментів на дитину піднімає один із батьків (опікун, піклувальник), з яким дитина проживає. Однак їх може стягувати і сама дитина, якій виповнилося 18 років, у випадку, якщо вона продовжує навчання і у зв’язку з цим потребує матеріальної допомоги (до досягнення 23 років).
Які існують способи отримання аліментів?
Досудовий (добровільний). Це може бути як усна домовленість між батьками, так і нотаріально засвідчений договір про сплату аліментів на дитину (посилання). Відмінність між ними полягає у тому, що невиконання усної домовленості не тягне за собою юридичних наслідків, тоді як несплата аліментів за договором є підставою для звернення до органу державної виконавчої служби і стягнення аліментів у примусовому порядку на підставі виконавчого напису нотаріуса.
Судовий – коли батьки не досягли згоди стосовно розміру аліментів, чи один із батьків взагалі ухиляється від утримання своєї дитини і не бере участі у її вихованні. У такому випадку мати або батько (опікун, піклувальник) мають право звернутися до суду.
Нагадаємо, «Судово-юридична газета» повідомляла, що збільшення мінімального розміру аліментів є підставою для «автоматичного» перерахунку.
Також ми писали, як нараховується пеня зі сплати аліментів за кожен день прострочення.
Раніше ККС залишив чинним вирок особі, яка частково сплачувала аліменти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.