Парламентський комітет заслухав урядовців про плани цифрової трансформації у сфері правоохоронної діяльності

18:40, 12 ноября 2020
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров поінформував про зареєстровані законопроекти, якими пропонується запровадити по суті ідеальну податкову систему для ІТ- та креативної індустрії з перспективою поширення на інші сфери.
Парламентський комітет заслухав урядовців про плани цифрової трансформації у сфері правоохоронної діяльності
rada.gov.ua

Члени Комітету під час засідання, яке відбулося 11 листопада у режимі відеоконференції, заслухали інформацію Віцепрем’єр-міністра-Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова про плани цифрової трансформації у сфері правоохоронної діяльності. Про це повідомляється на сайті Ради.

Федоров поінформував про те, чим займається Міністерство, звернувся до народних депутатів з проханням висловитися стосовно проблем, які вони бачать у сфері правоохоронної діяльності, з тим, щоб вони були заплановані до вирішення та реальної реалізації у наступному році. Він нагадав про чотири основі цілі діяльності Міністерства: перевести усі державні послуги в онлайн за 3 роки, покрити територію України Інтернетом за 3 роки, навчити базовій цифровій грамотності 6 мільйонів українців, а також збільшити частку ІТ-індустрії та креативної індустрії до 10% у ВВП (зараз - 3,7%).

Міністр також повідомив про зареєстровані законопроекти, якими пропонується запровадити по суті ідеальну податкову систему для ІТ- та креативної індустрії з перспективою поширення на інші сфери.

Про плани Міністерства внутрішніх справ на наступний рік поінформував народних депутатів заступник Міністра внутрішніх справ з питань цифрової трансформації Сергій Гончаров. Він, зокрема, повідомив про запровадження автоматичної системи фотофіксації порушень на автошляхах, яка запрацювала з середини цього року і яка вже зафіксувала вражаючі результати - кількість порушень, зафіксованих зараз, збільшилася удесятеро порівняно з кількістю порушень, які фіксувалися на початку року. Наразі йдеться про збільшення кількості приладів для фіксації швидкісного режиму.

Гончаров наголосив на необхідності подальшого удосконалення чинного законодавства, а також, за його словами, удосконалення потребує методика інформування громадськості щодо виявлених правопорушень.

Заступник Міністра повідомив про плани Міністерства долучити до системи автоматичної фіксації й інші правопорушення.

С. Гончаров розповів про модернізацію відомчих реєстрів, зокрема, по транспортних засобах, по адміністративних правопорушеннях, про опрацювання Єдиного державного реєстру зброї в частині взаємодії з громадянином на подачі заяв на отримання дозволів з тим, щоб зробити цю систему простішою, цифровізувати її. За його словами, у планах Міністерства це зробити вже наступного року.

Представник Міністерства також повідомив про розвиток концепції «Безпечна країна», про роботу з місцевими органами влади, які працюють над створенням безпечних міст.

Гончаров розповів про активне тестування системи «112» і висловив впевненість, що наступного року цією модернізованою системою буде покрита вся територія країни.

Урядовці відповіли на запитання народних депутатів.

Члени Комітету під час засідання також розглянули низку законопроектів.

За результатами голосування Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроекти:

про внесення змін до розділу II «Прикінцеві і перехідні положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» щодо призначення на адміністративні посади у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі № 4227,

про внесення змін до Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів» щодо державного захисту військовослужбовців Сил спеціальних операцій Збройних Сил України під час виконання ними завдань за призначенням № 4186.

Комітет за наслідками розгляду рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проекти законів:

про внесення змін до Закону України «Про Національну поліцію» (щодо відрядження поліцейських до органів державної влади, підприємств, установ, організацій, закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання та присвоєння спеціальних звань відрядженим (прикомандированим) поліцейським) № 4203,

про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за порушення строку передачі документації на багатоквартирний будинок № 4086.

На доопрацювання рішенням Комітету рекомендується направити проекти Законів про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо забезпечення права на правосудний вирок особам, які до набрання чинності цим Кодексом були засудженні до покарання у вигляді довічного позбавлення волі) № 3078 і про внесення змін до статті 338 Кримінального кодексу України № 3102.

Комітет рекомендував відхилити проекти Законів про внесення змін до деяких законів України щодо підсилення відповідальності за публічну образу військовослужбовців, волонтерів, учасників Революції гідності № 3085 і про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту професійної діяльності медичних та фармацевтичних працівників № 3560.

Комітет також прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді включити до порядку денного четвертої сесії проекти законів:

- про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення відповідальності за корупційні злочини № 3889;

- про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за незаконне зайняття рибним та іншим водним добувним промислом № 3934;

- про внесення змін до статті 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення особою, яка має право складати протокол про адміністративне правопорушення № 4040;

- про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо застосування до засуджених та осіб, які тримаються під вартою, заходів примусового годування № 4324;

- про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо проведення судово-психіатричної експертизи в адміністративному провадженні № 4326;

про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за незаконне виселення з житла № 4333,

про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї № 4335,

про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України для реалізації положень Закону України «Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї» № 4336.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» писала, що Microsoft співпрацюватиме з Мінцифрою.

Додамо, що Мінцифри виступає за впровадження інституту електронного резидента у підприємницькій діяльності.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Пленум Верховного Суда обсуждает конституционность Этического совета по проверке ВСП, ОНЛАЙН
Пленум Верховного Суда обсуждает конституционность Этического совета по проверке ВСП, ОНЛАЙН
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Світлана Мартьянова
  Світлана Мартьянова
  голова Франківського районного суду м. Львова
 • Іван Феєр
  Іван Феєр
  суддя Закарпатського апеляційного суду
 • Віталій Василик
  Віталій Василик
  заступник Міністра юстиції України
загрузка...