16-17 лютого відбулись консультації експертів Венеційської комісії та Бюро з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ/БДІПЛ) з зацікавленими сторонами в Україні щодо проекту Закону про політичні партії в Україні. Консультації відбулись на запит Голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики Андрія Костіна, який звернувся до ОБСЄ/БДІПЛ з проханням надати експертний висновок та рекомендації щодо проекту Закону про політичні партії в Україні. Про це повідомляється на сайті coe.int.
ОБСЄ/БДІПЛ звернулось до Венеційської комісії з пропозицією підготувати спільний висновок щодо зазначеного законопроекту. Протягом 16-17 лютого експерти Венеційської комісії та ОБСЄ/БДІПЛ провели консультації з представниками робочої групи, яка працювала над розробкою проекту Закону при Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики, представниками профільних громадських організацій, Національного агентства з питань запобігання корупції, Центральної виборчої комісії, представниками політичних партій та міжнародних організацій. З огляду на існуючі обмеження, пов’язані з пандемією COVID-19, консультації відбулись в онлайн форматі.
Делегацію Венеційської комісії представляли:
- пан Джозеф Марія Кастелла Ендрю, член Венеційської комісії від Іспанії, професор Конституційного права в Університеті Барселони;
- пан Михаель Френдо, член Венеційської комісії від Мальти, колишній спікер Парламенту Мальти;
- пан Жан Велаерс, член Венеційської комісії від Бельгії, професор Університету в Антверпені;
- пан Пере Віланова Тріас, член Венеційської комісії від Андори, професор політичних наук та конституційного права Університету Барселони;
Делегацію ОБСЄ/БДІПЛ представляли:
- пані Еліс Томас, експертка з міжнародного права та прав людини, Німеччина;
- пан Марчін Валецкі, директор EUROPAEUM, Польща;
- пані професорка Інгрід ван Бізен, Нідерланди.
Планується, що спільний Висновок щодо законопроекту про політичні партії в Україні буде затверджений під час 126 сесії Венеційської комісії, яка відбудеться 19-20 березня, після чого Висновок з рекомендаціями буде надісланий органам державної влади в Україні.
Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Венеційська комісія на прохання глави правового Комітету ВР перевірить відповідність законопроекту про політичні партії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.