Очільник НАЗК вніс припис Денису Шмигалю

11:22, 4 марта 2021
НАЗК внесло припис Прем’єр-міністру України про притягнення до відповідальності винних службових осіб ДП «НАЕК «Енергоатом», а також припис т.в.о. президента державного підприємства Петру Котіну.
Очільник НАЗК вніс припис Денису Шмигалю
Джерело фото: КМУ

Голова НАЗК Олександр Новіков вніс припис Прем’єр-міністру Денису Шмигалю для усунення порушень антикорупційного законодавства в діяльності «Енергоатому» та скасування незаконного наказу підприємства про звільнення викривача Олега Поліщука. Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

Зазначається, що Нацагентство внесло припис Прем’єр-міністру України про притягнення до відповідальності винних службових осіб ДП «НАЕК «Енергоатом», а також припис т.в.о. президента державного підприємства Петру Котіну.

Так, керівник підприємства підписав накази про відсторонення від посади, дисциплінарну відповідальність та звільнення уповноваженого із реалізації антикорупційної програми ДП «НАЕК «Енергоатом» Олега Поліщука. У приписі вимагається скасувати ці незаконні накази та поновити уповноваженого на посаді.

«Звільнення уповноважених осіб з ініціативи керівництва має погоджуватися НАЗК. Однак, керівництво ДП «Енергоатом» не надіслало до НАЗК відповідний запит. Також ДП мало повідомити НАЗК про притягнення уповноваженого до дисциплінарної відповідальності не пізніше 2 днів із моменту прийняття наказу. Однак і цього не було зроблено», — зазначила пресслужба.

Також звільненню передувало повідомлення Олега Поліщука до Національного антикорупційного бюро України, в якому він зазначив про ознаки кримінального корупційного правопорушення з боку посадовців підприємства. Після цього він набув статусу викривача.

«Закон забороняє звільняти чи притягувати до дисциплінарної відповідальності викривача за повідомлення про можливі факти корупції. Аби встановити об’єктивну істину в цій справі, НАЗК надіслало до «Енергоатому» запити на надання інформації. Проте керівництво підприємства відмовилося їх виконувати», — йдеться у повідомленні.

«НАЗК продовжує забезпечувати захист відповідальних громадян, які мають мужність повідомляти про корупцію в державних установах. Минулого року ми вперше за час існування антикорупційної системи внесли приписи про поновлення трудових прав викривачів та захист їхніх прав на конфіденційність. Сподіваємося, що завдяки таким приписам та публічній інформації про них керівники установ розумітимуть, що в їхніх інтересах — підтримка викривачів. Адже системна протидія корупції — необхідна умова для побудови ефективних організацій», — зазначив Олександр Новіков.

Раніше, «Судово-юридична газета» писала, що НАЗК вимагає пояснень від колишнього першого заступника глави СБУ, екснардепа і керівників партій.

А також про те, що НАЗК виявило низку корупційних ризиків у проекті порядку проведення оборонних закупівель.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Верховний Суд та єдність судової практики: які виникають труднощі, відео
Верховний Суд та єдність судової практики: які виникають труднощі, відео
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Андрій Грушицький
  Андрій Грушицький
  суддя Касаційного цивільного суду Верховного Суду
 • Олена Кадєтова
  Олена Кадєтова
  суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ
 • Олена Кафідова
  Олена Кафідова
  суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ
 • Алла Корніюк
  Алла Корніюк
  суддя Хмельницького апеляційного суду
 • Тетяна Франтовська
  Тетяна Франтовська
  суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ
загрузка...