Якщо ви маєте земельну ділянку, користуєтеся нею, але вона зареєстрована до 2004 року, то, швидше за все, повноцінно розпоряджатися ви нею не можете. Це тому, що в неї немає кадастрового номера. А отже, ділянка не внесена в кадастр. Про це повідомляє пресслужба Міністерства юстиції України.
Що треба зробити, щоб отримати кадастровий номер:
Крок 1: Зверніться до сертифікованого інженера-землевпорядника (знайти їх перелік можна на сайті Держгеокадастру) або до відповідної організації та замовте розробку технічної документації із землеустрою на кожну земельну ділянку.
Крок 2: Подати документи до органу Держгеокадастру за місцем знаходження земельної ділянки. Хто може це зробити:
Для подачі потрібні такі документи:
Після подачі ваші документи перевірятимуть на відповідність державним вимогам. Якщо подавав землевпорядник – на це піде до 7 днів. Якщо ви – до 14 днів.
Крок 3: Отримайте витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.
Крок 4: Зверніться до реєстратора прав власності, наприклад до нотаріуса, для того щоб зареєструвати право власності на земельну ділянку. У результаті маєте отримати витяг з реєстру прав власності про реєстрацію.
Державний акт та витяг з реєстру прав власності і будуть засвідчувати ваше право власності на земельну ділянку.
Після цього – справу зроблено: ваша ділянка має кадастровий номер, а ви – можливість проводити з нею будь-які операції.
Раніше ми розповідали, що припинення права користування орендованою землею не настає автоматично в силу добровільної відмови: КГС ВС.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.