Как обжаловать решение суда по гражданскому делу: разъяснение

14:56, 4 октября 2023
Право подать жалобу на решение суда первой инстанции имеют как участники дела, так и лица, не участвовавшие в деле, если суд решил вопрос об их правах, свободах, интересах или обязанностях.
Как обжаловать решение суда по гражданскому делу: разъяснение
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

В Бердичевском горрайонном суде Житомирской области объяснили, как обжаловать решение суда по гражданскому делу.

Отмечается, что для обжалования такого решения следует подать апелляцию. Право подать жалобу на решение суда первой инстанции имеют как участники дела, так и лица, не участвовавшие в деле, если суд решил вопрос об их правах, свободах, интересах или обязанностях. Причем, обжаловать решение суда можно как полностью, так и частично.

Если же речь идет об обжаловании постановления суда – сделать это отдельно от решения суда можно только в случаях, предусмотренных ст. 353 Гражданского процессуального кодекса Украины.

Возражения на постановления, не подлежащие обжалованию отдельно от решения суда, включаются в апелляционную жалобу на решение суда.

Апелляционная жалоба подается непосредственно в апелляционный суд и в установленные сроки: по решению суда - в течение 30 дней, а на постановление суда - в течение 15 дней со дня провозглашения.

Если в судебном заседании была объявлена только вступительная и резолютивная части судебного решения или в случае рассмотрения дела (решения вопроса) без уведомления (вызова) участников дела, указанный срок исчисляется со дня составления полного текста судебного решения.

Участник дела, которому полное решение или постановление суда не были вручены в день провозглашения или составления, имеет право на возобновление пропущенного срока на апелляционное обжалование. Также срок может быть восстановлен при пропуске срока по другим уважительным причинам.

Як подати апеляційну скаргу

Апеляційна скарга подається у письмовій формі.  У ній  мають бути зазначені:

- найменування суду, до якого подається скарга;

- повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім’я та по батькові (для фізичних осіб) особи, яка подає апеляційну скаргу, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв’язку та електронної пошти, офіційна електронна адреса, за наявності;

- повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб);

- рішення або ухвала, що оскаржуються;

- в чому полягає незаконність і (або) необґрунтованість рішення або ухвали (неповнота встановлення обставин, які мають значення для справи, та (або) неправильність установлення обставин, які мають значення для справи, внаслідок необґрунтованої відмови у прийнятті доказів, неправильного їх дослідження чи оцінки, неподання доказів з поважних причин та (або) неправильне визначення відповідно до встановлених судом обставин правовідносин тощо);

- нові обставини, що підлягають встановленню, докази, які підлягають дослідженню чи оцінці, обґрунтування поважності причин неподання доказів до суду першої інстанції, заперечення проти доказів, використаних судом першої інстанції;

- клопотання особи, яка подала скаргу;

- дата отримання копії судового рішення суду першої інстанції, що оскаржується;

- перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

Апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи.

До апеляційної скарги додаються:

- довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо апеляційна скарга подана представником і ці документи раніше не подавалися;

- копії скарги та доданих письмових матеріалів відповідно до кількості учасників справи;

- документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону;

- докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції (за наявності).

Якщо апеляційна скарга подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення від сплати судового збору.

Подписывайтесь на наш Тelegram-канал t.me/sudua, на Twitter, а также на нашу страницу в Facebook и в Instagram, чтобы быть в курсе самых важных событий.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Андрій Зайцев
    Андрій Зайцев
    суддя Верховного Суду у Касаційному цивільному суді
  • Дмитро Яковлев
    Дмитро Яковлев
    суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська