Способи захисту прав осіб із зони АТО

19:11, 24 липня 2017
Судді готові долучитися до розробки законодавства, спрямованого на врегулювання проблемних питань, пов'язаних зі збройним конфліктом на Донбасі.
Способи захисту прав осіб із зони АТО
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Створити спільну робочу групу для розробки законодавства, спрямованого на врегулювання проблемних питань, пов'язаних зі збройним конфліктом на Донбасі мають намір представники міжфракційного депутатського об'єднання у Верховній Раді України «Сприяння захисту прав і соціальної реабілітації учасників антитерористичної операції», Асоціації адміністративних суддів, Асоціації адвокатів України, Асоціації податкових радників.

Про це йдеться в проекті Резолюції учасників круглого столу «Конфлікт на Донбасі: виклики, загрози і їх правове регулювання», який став доступним для редакції.

Серед іншого автори документа звертають увагу на неоднорідність судової практики в справах зазначеної категорії та вважають за необхідне звернутися до голів вищих судів з клопотанням про її узагальнення. З метою належного захисту прав громадян результати спілкування, впевнені розробники проекту, повинні бути доведені до відома Парламенту, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України та Міністерства соціальної політики України.

З цією ж метою автори проекту наполягають на залученні до розробки змін до законодавства представників суддівського корпусу.

Також в документі говориться про необхідність звернення до Державної судової адміністрації України для врегулювання ряду питань. Наприклад, мова йде про створення єдиного реєстру справ, що стосуються пенсійного та соціального забезпечення внутрішньо переміщених осіб і осіб, які проживають на території зони конфлікту, або про першочергове забезпечення житлом суддів і працівників апаратів місцевих судів.

Крім цього, розробники проекту мають намір звернутися до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з клопотанням про першочергове проведення кваліфікаційного оцінювання служителів Феміди, прикріплених, переведених і відряджених із зони проведення антитерористичної операції.

Врегулювання правових викликів, що стоять перед Україною, вимагає невідкладного об'єднання зусиль усіх гілок влади, а також професійного юридичного та громадянського суспільства, говориться в проекті Резолюції.

 

Автор:
Закон про мобілізацію: наслідки для військовозобов’язаних, що буде з відстрочкою
Telegram канал Sud.ua
Закон про мобілізацію: наслідки для військовозобов’язаних, що буде з відстрочкою
Сьогодні день народження святкують
 • Володимир Келеберда
  Володимир Келеберда
  заступник голови Окружного адміністративного суду міста Києва
 • Анна Кузьменко
  Анна Кузьменко
  суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
 • Андрій Місінкевич
  Андрій Місінкевич
  суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області
 • Світлана Чудних
  Світлана Чудних
  суддя Харківського окружного адміністративного суду
 • Олександр Журавльов
  Олександр Журавльов
  суддя Одеського апеляційного суду