Чи безпечні буржуйки у підвалах житлових будинків

14:56, 23 жовтня 2022
Має бути відповідальна особа, яка контролює роботу печі та відповідає за безпеку.
Чи безпечні буржуйки у підвалах житлових будинків
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Окупанти продовжують обстрілювати енергетичні об'єкти в Україні. Є ризик, що взимку у будинках буде холодно, тож в деяких містах у підвалах будинків почали встановлювати буржуйки. 

Тим часом у ДСНС зауважують, що такі обігрівачі у підвалах житлових будинків – не завжди безпечно. Тому варто зрозуміти, чи можна їх використовувати. Про це у програмі «Тема тижня» на Tvoemisto.tv повідомив речник Головного управління ДСНС у Львівській області Віталій Туровцев.

«Є багато вимог і рекомендацій щодо їх встановлення і використання. Буржуйки у підвалах житлових будинків – це додаткові ризики для безпеки починаючи з вибору таких печей і встановлення до повного виводу газів і продуктів згоряння назовні. Зрештою, це відкритий вогонь», – каже він.

Найперше – буржуйку обов’язково треба встановлювати на негорючу основу. Якщо підлога дерев’яна, треба поверх неї викласти металевий лист чи шар цегли. Піч має щільно закриватись, щоб дрова, якими вона опалюється, не виступали за межі топки, а також для того, аби продукти згоряння не потрапляли в приміщення, бо ними можна отруїтися.

Окрім того, у приміщенні, яке обігріватимуть буржуйкою, має бути особа, яка відповідає за розтопку печі, щоб контролювати її роботу, залишатись на місці, поки дрова повністю не прогорять. Також перед тим, як вийти з приміщення, відповідальна людина повинна перевірити, чи все безпечно.

Речник ДСНС Львівщини наголошує, що обов’язково потрібно встановити газоаналізатор, який визначатиме рівень вуглекислого газу, що накопичився у підвалі. Інакше люди отруються.

«Труба, якою виводяться відпрацьовані гази, має бути ізольована, але це за умови, що вона не нагрівається понад 90 градусів. Її кінець треба вивести на зовні. Якщо йдеться про будівлю до двох поверхів, то труба має виступати на 1,5 м від зовнішньої стіни. Але якщо будинок дев’ятиповерховий – це недопустимо, бо продукти згоряння через кватирки потраплятимуть в помешкання на верхніх поверхах. Розумію, що взимку вони зачинені, але є ж ще балкони, не на всіх із них ідеальний порядок. Будь-яка іскра з димоходу може спричинити пожежу», – пояснює Туровцев.  

З його слів, рішення про встановлення буржуйки у будинку приймає керівник ОСББ, ЛКП чи будь-якого багатоквартирного будинку, він призначає відповідального за цим процесом і, фактично, несе відповідальність за її експлуатацію. Окремого погодження для цього немає.

Нагадаємо, що мер Львова Андрій Садовий закликав мешканців міста запасатися буржуйками, організовувати пункти обігріву у будинках.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Інна Богатих
    Інна Богатих
    заступник Міністра юстиції України
  • Ганна Самойлюк
    Ганна Самойлюк
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Ольга Шевчук
    Ольга Шевчук
    суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду