У середу, 12 лютого, в Україні та у світі відзначають низку свят. Також цього дня у минулому сталося кілька важливих подій.
12 лютого в Україні і світі святкують День сексуального і репродуктивного здоров'я. До ініціатив долучаються медичні установи, громадські організації, психологи, активісти та освітяни. У цей день можуть проводитися лекції, безкоштовні медичні консультації, флешмоби та кампанії у соцмережах.
Також 12 лютого Міжнародний день проти використання дітей-солдатів. Також відомий як «Червоний день рук». Він спрямований на привернення уваги до проблеми вербування дітей у збройні конфлікти та захист прав неповнолітніх у зонах воєнних дій. Ця дата обрана, тому що 12 лютого 2002 року набрав чинності Факультативний протокол до Конвенції ООН про права дитини щодо участі дітей у збройних конфліктах. Документ забороняє використання осіб до 18 років у війнах. Активісти, політики та небайдужі люди в усьому світі залишають відбитки своїх червоних долонь на плакатах і стінах як знак протесту проти експлуатації дітей у війнах.
А ще 12 лютого Міжнародний день шлюбних агентств. Це свято присвячене роботі агентств, які допомагають людям знайти свою другу половинку, а також популяризації культури знайомств і серйозних стосунків. Дата була обрана невипадково – напередодні Дня святого Валентина, коли тема кохання стає особливо актуальною. Свято заснували, щоб визнати внесок шлюбних агентств у створення міцних сімей та допомогу самотнім людям у пошуку партнера.
12 лютого в церковному календарі – день пам’яті святого Мелетія, архієпископа Антіохійського. Він народився в IV столітті в місті Мелітіна в Малій Вірменії. Він був відомим аскетом і архієпископом Антіохії від 360 до 381 року.
1502 рік — оприлюднюють указ королеви Кастилії Ізабели, яким заборонялося сповідувати іслам;
1541 рік — Педро де Вальдивія засновує нинішню столицю Чилі Сантьяго;
1832 рік — Еквадор анексовує Галапагоські острови;
1918 рік — у Коростені Мала Рада УНР приймає Володимирів Тризуб як великий і малий герб Української держави;
1924 рік — мумію Тутанхамона виймають з гробниці через 15 місяців після її відкриття;
1931 рік — у присутності папи Пія XI та Гульєльмо Марконі розпочинає мовлення Радіо Ватикану;
1936 рік — в Музеї українського мистецтва у Києві відкривається перша виставка народного мистецтва України;
1939 рік — в автономному Закарпатті відбуваються перші вибори до Сойму Карпатської України;
1946 рік — Вінстон Черчилль вперше промовляє улюблену фразу всіх політиків: «No Comments» («Без коментарів»);
1947 рік — Dior представляє революційну колекцію New Look, що допомогла відтворити Париж як центр світу моди;
1949 рік — в Кіто, після загальної паніки, що виникла через трансляцію іспаномовної адаптації «Війни світів», натовп спалює радіостанцію і місцеву газету;
1960 рік — у Києві стає до ладу перший український ядерний реактор;
1992 рік — Україна встановлює дипломатичні відносини з Латвією;
1992 рік — Демократична Соціалістична Республіка Шрі Ланка визнає незалежність України;
2002 рік — у Гаазі починається суд над Слободаном Милошевичем.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.