Суддівська винагорода та виплати для суддів у відставці: які проблеми можуть чекати суддів у 2023 році

14:05, 27 вересня 2022
Грошей може вистачити не всім суддям, а на нових суддів грошей немає взагалі.
Суддівська винагорода та виплати для суддів у відставці: які проблеми можуть чекати суддів у 2023 році

У Державній судовій адміністрації заявили, що у 2023 році можуть виникнути проблеми з виплатою суддівської винагороди для певної кількості суддів місцевих та апеляційних судів.

Крім того, для нових суддів, у разі якщо вони все ж з'являться у наступному році, суддівська винагорода у 2023 році не передбачена взагалі.

Також можуть виникнути проблеми і з так званими “відставочними” виплатами для суддів, які планують звільнятись у відставку.

Так, як повідомили 23 вересня у Державній судовій адміністрації під час засідання Робочої групи з питань забезпечення належного фінансування судової влади, реальна потреба на виплату суддівської винагороди на 2023 рік складає 7 млрд 690 млн 900 тис. гривень.

Проектом бюджету передбачено на суддівську винагороду 7 млрд 525 млн 800 тис. гривень, як у 2022 році.

Тобто, суддівська винагорода, за даними ДСА, у 2023 році буде профінансована майже на 98%.

Однак, за розрахунками ДСА, у такому випадку дефіцит суддівської винагороди становить  165 млн 100 тис. гривень. Крім того, дефіцит нарахувань на цю суму — ще 31 млн 400 тис. гривень.

Втім, у Міністерстві фінансів зазначили, що суддівська винагорода все ж буде профінансована у 2023 році на 100%.

Однак у ДСА вважають, що розрахунки Міністерства фінансів все ж не зовсім коректні.

“У 2023 році ми стикаємося з тим, що на роботу вийдуть судді, які зараз знаходяться у декретних відпустках, а у іншої частини суддів збільшиться загальний стаж роботи, що додається до розрахунку суддівської винагороди. Тому, у 2023 році загальний розмір суддівської винагороди все ж збільшиться у порівнянні з 2022 роком, тобто бюджет все ж потребує коригування”, - зазначила директор департаменту фінансово-економічної діяльності, бухгалтерського обліку та звітності ДСА Віолета Мишкіна.  

Також, у ДСА розповіли, що проект бюджету судової влади поки що не передбачає видатків на новопризначених суддів та суддів, які мають право на відставку, у 2023 році. 

У свою чергу, у Міністерстві фінансів поінформували, що на 2023 рік суддівська винагорода дійсно буде профінансована тільки на фактично вже призначених суддів

У такому випадку перспективи конкурсів та доборів на посади суддів, які можуть бути відновлені або оголошені вже новим складом ВККС, можна вважати досить невизначеними.

Нагадаємо, що “Судово-юридична газета” раніше повідомляла про те, що 2023 рік для працівників апаратів судів буде дуже важким, а загальна кількість працівників апаратів судів взагалі може бути скорочена.

26 вересня Комітет Верховної Ради з питань правової політики запропонував значно підвищити видатки на судову владу у 2023 році. Втім, невідомо, чи знайдуть зазначені пропозиції підтримку в профільних державних установах та сесійній залі парламенту.

Автор: В'ячеслав Хрипун

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Info news social link
Обрання нового голови Касаційного господарського суду Верховного Суду, онлайн
Обрання нового голови Касаційного господарського суду Верховного Суду, онлайн
Головне за день
Сьогодні день народження святкують
  • Аркадій Бущенко
    Аркадій Бущенко
    суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду
  • Ірина Васильєва
    Ірина Васильєва
    суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду