Якщо звільнений з-під варти підозрюваний чи обвинувачений буде непридатний до військової служби, його будуть повертати у СІЗО

07:40, 21 жовтня 2022
Рада збирається урегулювати питання повернення під варту підозрюваних та обвинувачених, яким скасували запобіжний захід для того, щоб вони йшли до армії.
Якщо звільнений з-під варти підозрюваний чи обвинувачений буде непридатний до військової служби, його будуть повертати у СІЗО
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Як відомо, у березні 2022 року Верховна Рада дозволила випускати осіб з СІЗО і скасовувати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою у разі призову підозрюваного чи обвинуваченого на військову службу під час мобілізації. 

Автори законопроекту 7149 тоді обгрунтували це потребою оперативно доукомплектовувати українську армію та інші військові формування. Тому особам, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні кримінального правопорушення та стосовно яких обрано тримання під вартою, дозволили звернутись до прокурора із заявою про скасування такого запобіжного заходу для подальшого призову. Відповідно до КПК додали нову статтю 616.

За нею підозрюваний, обвинувачений, стосовно якого скасовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, має невідкладно, не пізніше 24 годин, з'явитися до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (тобто військомату) за місцем реєстрації.

Наразі ж у Раді вирішили змінити цю статтю та врегулювати, як бути у випадку, коли військомат відмовить підозрюваному чи обвинуваченому у можливості служити.

Так, прокурор подає клопотання про обрання стосовно особи запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у разі

  • нез'явлення такої особи у вказаний строк до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем реєстрації,
  • у разі отримання такою особою відмови у проходженні військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період,
  • отримання висновку про непридатність такої особи до несення військової служби в умовах воєнного стану.

18 жовтня парламент схвалив відповідні зміни (законопроект №7494) за основу.

Нагадаємо, як раніше писала «Судово-юридична газета», схваленим Радою законопроектом 7494 передбачається також можливість відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження, у якому не завершено судове провадження, а у разі неможливості їх точного відновлення можна буде відновити матеріали в обсязі, необхідному для ухвалення судового рішення.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший