Не може бути повторного оцінювання суддів, які вже пройшли кваліфоцінювання: ВРП уточнила свої зауваження до проекту Антикорупційної програми

19:20, 26 січня 2023
ВРП вважає за необхідне закріпити норму про те, що проведення процедур кваліфікаційного оцінювання не повинно призвести до повторного оцінювання тих суддів, які пройшли таке кваліфікаційне оцінювання під час процедур первинного кваліфікаційного оцінювання, конкурсних процедур чи процедур добору.
Не може бути повторного оцінювання суддів, які вже пройшли кваліфоцінювання: ВРП уточнила свої зауваження до проекту Антикорупційної програми
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

26 січня 2023 року Вища рада правосуддя під час засідання вирішила уточнити свої зауваження та пропозиції до проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки». Уточнення містяться в додатку до сьогоднішнього рішення.

Зокрема ВРП:

  • вважає за необхідне закріпити норму про те, що проведення процедур кваліфікаційного оцінювання не повинно призвести до повторного оцінювання тих суддів, які пройшли таке кваліфікаційне оцінювання під час процедур первинного кваліфікаційного оцінювання, конкурсних процедур чи процедур добору;
  • виступає за чітке визначення статусу, обсягу повноважень та відповідальність Громадської ради доброчесності, чітке врегулювання та визначення об’єктивних критеріїв до кандидатів до складу ГРД, а також запровадження ефективного механізму контролю за врегулюванням конфлікту інтересів у діяльності членів ГРД, відповідно до рекомендацій GRECO;

Окремі доповнення стосуються врегулювання фінансових аспектів та запровадження ЄСІТС.

Нагадаємо, 19 січня 2023 року Вища рада правосуддя прийняла рішення «Про позицію Вищої ради правосуддя щодо проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки».

24 січня 2023 року відбулася робоча нарада, в якій взяли участь член Вищої ради правосуддя Микола Мороз, заступник керівника секретаріату – начальник відділу з питань запобігання і виявлення корупції секретаріату ВРП Олександр Серьогін, представники Національного агентства з питань запобігання корупції.

За результатами наради виникла необхідність в уточненні зауважень та пропозицій, наведених у додатку до рішення Вищої ради правосуддя про позицію Ради.

Як писала «Судово-юридична газета», 25 січня Національне агентство з питань запобігання корупції направило на повторний розгляд Урядовим комітетом доопрацьований проект Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки. 

Заступник Голови НАЗК Андрій Вишневський зауважив, що «НАЗК врахувало всі отримані до документа пропозиції, крім тих, що відверто спрямовані на вихолощення його ключового змісту і призначення».

А саме з 5-ма інституціями з числа учасників додаткових узгоджувальних процедур (Вища рада правосуддя, Рада суддів, Національна школа суддів, Антимонопольний комітет та Державна податкова служба) залишились окремі розбіжності.

«Ці розбіжності лежать по інший бік червоних ліній, за якими Антикорупційна програма перетворюється на «прокорупційну», - зазначається на сайті НАЗК. На думку Агентства, ці розбіжності можуть бути усунуті лише шляхом відхилення відповідних пропозицій і зауважень, але це рішення має прийматись на політичному рівні Урядового комітету та Кабінету Міністрів, «оскільки НАЗК ніколи не підтримає їх врахування».

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду