Кабмін хоче спростити процедуру створення політичних партій

17:51, 18 березня 2023
Урядовці затвердили Державну антикорупційну програму, якою, зокрема, передбачено скасування вимоги щодо збору підписів при реєстрації політичної партії.
Кабмін хоче спростити процедуру створення політичних партій

Кабінет міністрів планує спростити процедуру створення політичних партій. Про це йдеться в Державній антикорупційній програмі на 2023-2025 роки, яку опубліковано на сайті уряду.

Згідно з документом, планується внести зміни до законодавства для забезпечення сприятливих умов для створення політичних партій. З цією метою планується подати на розгляд парламенту законодавчий акт (вочевидь йдеться про зміни до закону «про політичні партії») яким буде виключено вимогу до рішення про утворення політичної партії щодо збору підписів:

а) в кількості не менше 10 тис. громадян України, які відповідно до Конституції України мають право голосу на виборах;

б) зібраними не менш як у двох третинах районів мм. Києва і Севастополя, а також не менш як у двох третинах районів Автономної Республіки Крим.

Водночас пропонується законодавчо зобов’язати Центральну виборчу комісію щороку до 1 лютого подавати до Мін’юсту інформацію про невисування та нереєстрацію політичною партією протягом останніх десяти років своїх кандидатів на виборах Президента України, виборах народних депутатів України або кандидатів у депутати не менше ніж у п’ятьох обласних радах на місцевих виборах станом на 1 січня відповідного року і, відповідно, на підставі цих даних зобов’язати Мінюст звертатися до суду з позовом про анулювання державної реєстрації політичної партії.

Слід зазначити, що стаття 24 закону «про політичні партії» визначає, що Мінюст звертається до суду стосовно анулювання реєстрації партії, яка протягом 10 років не бере участі у виборах. Однак ця норма не імперативна.

Як повідомляла «Судово-юридична газета», у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонується на 10 років заборонити балотуватися до парламенту особам, які на момент введення воєнного стану були членами ОПЗЖ.

Автор: Ярослав Конощук 

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Слідкуйте за найактуальнішими новинами в наших групах Viber та Telegram.
Брифінг голови Вищої ради правосуддя Григорія Усика щодо призначення членів ВККС, ОНЛАЙН
Брифінг голови Вищої ради правосуддя Григорія Усика щодо призначення членів ВККС, ОНЛАЙН
Головне за день
Сьогодні день народження святкують
 • Ірина Фролова
  Ірина Фролова
  суддя Шевченківського районного суду міста Києва
 • Анзор Саадулаєв
  Анзор Саадулаєв
  суддя Шевченківського районного суду міста Києва
 • Ігор Качур
  Ігор Качур
  суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
 • Ольга Медуниця
  Ольга Медуниця
  суддя Східного апеляційного господарського суду
 • Олексій Осіян
  Олексій Осіян
  суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду