У НАДС заявили, що ChatGPT провалив тест на держслужбовця: що сталося

07:56, 12 квітня 2023
Реформатори державної служби вирішили влаштувати свій тест для ChatGPT, і прийшли до висновку, що він поки не замінить українського чиновника.
У НАДС заявили, що ChatGPT провалив тест на держслужбовця: що сталося
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Як відомо, в Україні триває реформа державного управління (РДУ), яку фінансово підтримують європейські партнери. В рамках реформи зокрема створена спеціальна платформа Реформи державного управління.

Фахівці платформи вирішили влаштувати тест для ChatGPT з переліком питань для кандидатів на держслужбу.

Врешті вони зробили висновок, що ChatGPT не пройшов на державну службу України, бо не склав тестування, обов‘язкове для кандидатів у чиновники.

Зокрема, як зазначають автори такого дослідження, уже на 10-му ChatGPT допустив першу помилку, а саме неправильно відповів на питання «Що є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави?»

Так, штучний інтелект відповів, що це надра землі, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси замість того, аби вибрати варіант відповіді «земля».

Також ChatGPT на питання «Хто в Україні може користуватися правом доступу до державної служби» розповів, що це громадянин України, який останні 5 років проживає на території України відповідно до умов, визначених законом про держслужбу.

Правильна ж відповідь, як зазначають фахівці, «кожен громадянин України».

Крім того, назвав Верховну Раду «вищим» органом законодавчої гілки влади замість «єдиним».

Ще один висновок, який зробили фахівці платформи – «складалося враження, що ChatGPT наче «надмірно старається», бо згодом він почав пояснювати запитувачам свої відповіді.

«Загалом із 182 варіантів ChatGPT правильно відповів на 86. Тобто результат – менше 50%. Отже ChatGPT не здав би тест, обов’язковий для кандидатів на посади державної служби», - підсумували автори такого «дослідження».

При цьому на тій же платформі чиновників запрошують записуватися на онлайн-семінар, присвячений тому, як ChatGPT може «змінити підхід до роботи в Уряді».

 У НАДС, коментуючи це дослідження, зауважили, що підтримують використання інновацій, зокрема штучного інтелекту. Однак зауважили, що місія і цінності публічної служби глибші за будь-які програмні алгоритми. «Державна служба – це для людей і про людей. Вважаємо, що технологій штучного інтелекту недостатньо, аби усвідомлювати і реалізовувати цю місію», — підкреслили в НАДС. . 

Як зазначено на платформі, провадження реформи державного управління в Україні послідовно підтримує ЄС. 

«Загальний бюджет фінансової підтримки складає 104 млн євро. З них 90 млн євро є частиною комплексної допомоги, яку ЄС надає реформі державного управління. Вона також включає технічну допомогу урядовим установам (загалом 14 млн євро) і спільну із Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) підтримку Української архітектури реформ (загалом 27 млн. євро)», - йдеться на платформі.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Андрій Зайцев
    Андрій Зайцев
    суддя Верховного Суду у Касаційному цивільному суді
  • Дмитро Яковлев
    Дмитро Яковлев
    суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська