Гроші для виплат держслужбовцям та працівникам апаратів судів, що працюють в зоні бойових дій, ще потрібно знайти — Мінфін

07:38, 1 травня 2023
У Міністерстві фінансів та ДСА поки що не знають, як виконати постанову Кабінету міністрів № 391.
Гроші для виплат держслужбовцям та працівникам апаратів судів, що працюють в зоні бойових дій, ще потрібно знайти — Мінфін
Джерело фото: ДСА
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

У Міністерстві фінансів та Державній судовій адміністрації розповіли, що поки що не зовсім розуміють, як виконати Постанову Кабінету міністрів № 391 від 25 квітня 2023 року.

Нагадаємо, що Постанова № 391 встановлює коефіцієнти для підвищення розміру зарплати державним службовцям, що працюють на територіях, де ведуться активні бойові дії (посадові оклади визначаються з урахуванням коефіцієнта 2) та на територіях можливих бойових дій (посадові оклади визначаються з урахуванням коефіцієнта 1,5).

Тобто, якщо посадовий оклад був 7 000 гривень, то після змін він буде становити 10 500 гривень.

Кабінет міністрів, приймаючи Постанову, досить абстрактно визначив джерела фінансування для підвищення розміру зарплати.

«Центральним і місцевим органам виконавчої влади разом з іншими державними органами та Міністерством фінансів забезпечити визначення джерел покриття видатків для реалізації цієї постанови», - йдеться у постанові.

Відтак, у Міністерстві фінансів та Державній судовій адміністрації (переважна більшість працівників апаратів судів є держслужбовцями) почали думати, як виконати постанову Уряду.

За розрахунками ДСА, для того, щоб працівники апаратів судів прифронтових територій та областей змогли отримати заробітну плату у розмірах, визначених Кабінетом міністрів, додатково необхідно 332,2 млн. гривень, яких в наявності у ДСА немає.

У свою чергу, директор Департаменту видатків бюджету органів влади Міністерства фінансів Людмила Рожкова зазначила, що, ймовірно, підвищену заробітну плату будуть отримувати далеко не всі держслужбовці прифронтових територій та областей.   

Також, вона зазначила, що є питання до джерел фінансування ініціативи Кабінету міністрів.

«Всі джерела фінансування треба шукати в наявних ресурсах. До того ж, це стосується лише територій, де ведуться активні бойові дії. Будемо дивитись по кожному органу окремо», - розповіла Людмила Рожкова 26 квітня під час засідання Робочої групи з питань забезпечення належного фінансування судової влади.

Автор: В’ячеслав Хрипун

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Інна Калугіна
    Інна Калугіна
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду
  • Микола Місечко
    Микола Місечко
    суддя Оболонського районного суду міста Києва