Рада підтримала законопроект про зобов'язання роботодавця інформувати працівників про зміну власника підприємства

08:05, 3 травня 2023
Депутати підтримали за основу законопроект щодо правонаступництва у трудових відносинах, яким, зокрема, пропонується зобов'язати роботодавця інформувати працівників про зміну власника підприємства.
Рада підтримала законопроект про зобов'язання роботодавця інформувати працівників про зміну власника підприємства
Фото із відкритих джерел
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №8244 про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо правонаступництва у трудових відносинах, яким, зокрема пропонується зобов’язати роботодавця проінформувати працівників про зміну власника підприємства. За відповідне рішення проголосували 240 народних депутатів.

Згідно до законопроєкту, правонаступництвом у трудових відносинах вважається продовження трудових відносин із працівниками у разі зміни власника підприємства, установи, організації, їх реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), зміни власника майна або його частин, що використовуються роботодавцем — фізичною особою у підприємницькій діяльності.

У разі правонаступництва трудові відносини працівників продовжуються із правонаступником. Права і обов’язки за трудовими договорами між працівниками і роботодавцем, що існували, переходять до правонаступника.

Разом з тим роботодавець зобов’язаний не пізніше ніж за десять робочих днів до здійснення правонаступництва поінформувати в паперовій або електронній формі виборний орган первинної профспілкової організації (профспілкового представника), а в разі відсутності первинної профспілкової організації — вільно обраних та уповноважених представників (представника) працівників, а в разі їх відсутності – працівників про, зокрема правові, економічні (технологічні, структурні) та соціальні наслідки правонаступництва або наслідки аналогічного характеру, а також дії, які впливатимуть на трудові права працівників, а також про дату та причини правонаступництва, тобто, серед іншого про зміну власника підприємства.

Правонаступник, тобто новий власник компанії зобов’язаний у паперовій або електронній формі надати виборному органу первинної профспілкової організації (профспілковому представнику), а в разі відсутності первинної профспілкової організації — вільно обраним та уповноваженим представникам (представнику) працівників, а в разі їх відсутності – працівникам інформацію, передбачену частиною третьою цієї статті, не пізніше ніж за десять робочих днів до початку дій, які впливатимуть на трудові права та інтереси працівників.

При цьому пропонується надати право працівникам провести консультації з роботодавцем стосовно причин зміни власника компанії,  його правових, економічних та соціальних наслідків для працівників, а також заходів, які планується запровадити для уникнення таких наслідків чи їх пом’якшення. Консультації проводяться протягом трьох робочих днів з дня їх ініціювання. За результатами консультацій складається протокол.

Водночас відсутність ініціювання консультацій або відсутність домовленостей за результатами їх проведення не впливає на процедуру зміни власника.

Як повідомляла “Судово-юридична газета”, у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, яким пропонується розширити перелік підстав для відмови у наданні відпустки працівнику.

Автор: Ярослав Конощук

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Олена Кунець
    Олена Кунець
    суддя Сумського окружного адміністративного суду
  • Юлія Бойченко
    Юлія Бойченко
    суддя Запорізького окружного адміністративного суду