Верховна Рада скасувала перевірку покупців земельних ділянок під сади та городи у нотаріуса

07:41, 8 травня 2023
Народні депутати заявили, що спростили процедуру купівлі земельних ділянок під сади та городи .
Верховна Рада скасувала перевірку покупців земельних ділянок під сади та городи у нотаріуса
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Парламент ухвалив в цілому як закон законопроект №7532, яким скасовується перевірка покупців ділянок під сади та городи у нотаріуса.

Як заявив голова Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду, це дозволить швидше купувати та продавати земельні ділянки до 25 соток для садівництва та до 2 га для ведення особистого селянського господарства в межах населеного пункту.

Раніше «Судово-юридична газета» аналізувала, які саме зміни вносяться до Земельного кодексу.

«Земельна реформа триває. Невеликі ділянки купують звичайні громадяни. Комусь потрібно продати ділянку, отриману в спадщину, хтось купує ділянку для будівництва садового будинку, комусь потрібно продати ділянку при розлученні. Ця процедура має бути швидка і проста», - зазначив Олександр Гайду.

За його словами, законопроектом скасовується перевірка у нотаріуса, яка коштує більше 10 тисяч гривень та займає до місяця часу.

«Бо коли людина купує разом із будинком і город, то складається дивна ситуація – для купівлі будинку ніякої перевірки проходити не потрібно, а для купівлі городу потрібна тривала і недешева перевірка. Це дійсно було зайве для невеликих земельних ділянок. А от коли йдеться про великі масиви земель – тут має бути детальна перевірка, яка і залишається», -  підкреслив Олександр Гайду.

Голова профільного комітету додав, що «цей законопроект є особливо важливим для вимушених переселенців, які зможуть за спрощеною процедурою купувати ділянки у більш безпечних регіонах для ведення городництва, садівництва та особистого селянського господарства».

Цікаво, що цей закон спрошує процедуру не лише для «звичайних громадян», але й для інвесторів.

Так, для інвесторів із значними інвестиціями вже не треба здійснювати експертизу документації.

Зокрема в абзаці першому частини 11 статті 123 ЗК (Порядок надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування) слова «а в разі необхідності здійснення обов’язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку державної експертизи» виключено.

Було: «Якщо земельна ділянка надається в користування інвестору із значними інвестиціями, з яким укладено спеціальний інвестиційний договір у порядку, передбаченому Законом України «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями», то погоджений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а в разі необхідності здійснення обов’язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку державної експертизи, подається інвестором із значними інвестиціями до органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу».

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Сьогодні день народження святкують
  • Інна Калугіна
    Інна Калугіна
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду
  • Микола Місечко
    Микола Місечко
    суддя Оболонського районного суду міста Києва