Кабмін 24 січня створив Агенцію національної єдності. Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко. За його словами, основними завданнями Агенції буде:
– стимулювання повернення громадян до України
– посилення звʼязку з Україною та залучення до підтримки України за кордоном
– консультування українців, що мешкають за кордоном, щодо програм підтримки і надання допомоги у вирішенні проблемних питань
– вирішення комплексних питань та проблем при поверненні громадян до України
– сприяння інтеграції України у світовий простір.
Нагадаємо, наприкінці грудня 2024 року віцепрем'єр-міністр – міністр національної єдності Олексій Чернишов представив робочу концепцію Міністерства національної єдності України.
Також він тоді анонсував, що буде створено Агенцію національної єдності – орган, що реалізовуватиме політики, які сформує міністерство.
«Утворення Агенції вже відбувається, її реєстрація, відповідні нормативно-правові акти вже перебувають у Секретаріаті Кабінету Міністрів», - додав він.
Серед функцій Агенції: надання правової допомоги; координація мереж студентів; інформування про можливості в Україні; протидія дезінформації; допомога в адаптації українців за кордоном; підтримка України в експертному середовищі; формування голосів України за кордоном; взаємодія з українськими релігійними громадами за кордоном; сприяння у працевлаштуванні в Україні (дистанційні співбесіди; проєкт сприяння забезпеченню співробітниками підприємств українського ОПК, енергетики та інших пріоритетних сфер).
Згодом Агенція національної єдності відкриє департаменти в ключових країнах перебування українців, насамперед у Німеччині, Польщі та Чехії, а також, можливо, в інших країнах. У столицях цих країн буде утворено «Хаби єдності» (Unity Hub).
Крім того, Кабмін 24 січня затвердив Положення про Міністерство національної єдності України.
Визначено, що Міністерство національної єдності є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику з питань національної єдності України та спільного розвитку, української національної самосвідомості, інформаційної політики єдності України та стратегічних комунікацій (у частині повноважень з питань національної єдності України), громадян України, які покинули своє місце проживання на території України, в тому числі внаслідок або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту та/або тимчасової окупації частини території України, та виїхали за кордон, сприяння реалізації їх прав та інтересів i створення умов для добровільного повернення таких осіб до покинутого місця проживання або інтеграції за новим місцем проживання в Україні.
Крім того, визнано таким, що втратило чинність, Положення про Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Автор: Наталя Мамченко
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.