В Офісі Президента 12 лютого повідомили, що реформа Верховного Суду все ж таки відбудеться і буде включати низку складових.
Також відбудеться перевірка суддів Верховного Суду на доброчесність для «зниження корупційних ризиків» у Суді.
«Ми ніяк не зможемо обійти цю вимогу. Бо якщо ми визначаємо, що ми хочемо вступити до ЄС, то необхідно усунути корупційні ризики у Верховному Суді», - розповів генеральний директор Директорату з питань правової політики Офісу Президента Віктор Дубовик.
Для реалізації «антикорупційної перевірки» суддів Верховного Суду на практиці, буде розроблено законопроект, положення якого будуть погоджені з іноземними партнерами України.
«Антикорупційна перевірка суддів Верховного Суд повинна відбутися на підставі вимоги Єврокомісії від 2024 року. Нам це потрібне для успішного діалогу для вступу до ЄС», - зазначив Віктор Дубовик.
Що стосується власне реформи Верховного Суду, то вона, зокрема, буде включати наступні складові:
запровадження нових касаційних фільтрів
перетворення Верховного Суду на «суд права»
забезпечення сталості та єдності судової практики
запровадження практики розгляду справ переважно у письмовому провадженні
«Передбачається, що буде еволюційний процес реформування Верховного Суду, а не революційний. Чому саме еволюційний? У Верховному Суді наразі багато вакантних посад суддів. Нам потрібно зробити так, щоб реформування та перевірка суддів не позначилися на якості та швидкості розгляду справ Верховним Судом», - зазначив Віктор Дубовик.
Як додав представник Офісу Президента, питання реформування Верховного Суду та його «антикорупційної перевірки», будуть детально викладені у фінальній редакції «Стратегії розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства», яка буде розрахована до 2029 року.
Автор: В’ячеслав Хрипун
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.