ВРП уточнила зауваження та пропозиції до проєкту постанови про затвердження антикорупційної програми

19:08, 26 січня 2023
ВРП вважає за необхідне закріпити норму про те, що проведення процедур кваліфікаційного оцінювання не повинно призвести до повторного оцінювання тих суддів, які пройшли таке кваліфікаційне оцінювання під час процедур первинного кваліфікаційного оцінювання, конкурсних процедур чи процедур добору.
ВРП уточнила зауваження та пропозиції до проєкту постанови про затвердження антикорупційної програми
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Як раніше писала «Судово-юридична газета», Вища рада правосуддя 19 січня 2023 року підтримала проект Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки, хоча і з формальними зауваженнями.

26 січня Вища рада правосуддя під час засідання вирішила уточнити свої зауваження та пропозиції до проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки». Уточнення містяться в додатку до сьогоднішнього рішення.

«Зокрема ВРП:

вважає за необхідне закріпити норму про те, що проведення процедур кваліфікаційного оцінювання не повинно призвести до повторного оцінювання тих суддів, які пройшли таке кваліфікаційне оцінювання під час процедур первинного кваліфікаційного оцінювання, конкурсних процедур чи процедур добору;

виступає за чітке визначення статусу, обсягу повноважень та відповідальність Громадської ради доброчесності, чітке врегулювання та визначення об’єктивних критеріїв до кандидатів до складу ГРД, а також запровадження ефективного механізму контролю за врегулюванням конфлікту інтересів у діяльності членів ГРД, відповідно до рекомендацій GRECO;

Окремі доповнення стосуються врегулювання фінансових аспектів та запровадження ЄСІТС.

Нагадаємо, 19 січня 2023 року Вища рада правосуддя прийняла рішення «Про позицію Вищої ради правосуддя щодо проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки».

24 січня 2023 року відбулася робоча нарада, в якій взяли участь член Вищої ради правосуддя Микола Мороз, заступник керівника секретаріату – начальник відділу з питань запобігання і виявлення корупції секретаріату ВРП Олександр Серьогін, представники Національного агентства з питань запобігання корупції.

За результатами наради виникла необхідність в уточненні зауважень та пропозицій, наведених у додатку до рішення Вищої ради правосуддя про позицію Ради», — повідомили у ВРП.

Також ми писали, що Антикорупційна програма створює передумови для законодавчих змін процедури кваліфікаційного оцінювання суддів, яке ще не завершили ще близько 2 тис. суддів.

Фактично Антикорупційна програма передбачає, що діяльність ВККС у багатьох аспектах буде неможливою без погодження з ГРД.

До того ж, Програма передбачає встановлення законодавчої заборони відставки суддів до завершення дисциплінарних проваджень щодо них (всупереч практиці ЄСПЛ).

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Чи дійсно 2 млн осіб ризикують опинитися в розшуку внаслідок нового закону про мобілізацію – прямий ефір
Telegram канал Sud.ua
Чи дійсно 2 млн осіб ризикують опинитися в розшуку внаслідок нового закону про мобілізацію – прямий ефір
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Олександр Литвиненко
    Олександр Литвиненко
    секретар Ради національної безпеки і оборони України
  • Наталя Бжассо
    Наталя Бжассо
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Володимир Біоносенко
    Володимир Біоносенко
    голова Миколаївського окружного адміністративного суду
  • Василь Кузь
    Василь Кузь
    суддя Франківського районного суду м. Львова
  • Тетяна Фетісова
    Тетяна Фетісова
    суддя Черкаського апеляційного суду