Справа щодо конституційності встановлення обмеження максимального розміру пенсії працівникам органів прокуратури: КСУ повідомив нові деталі

16:39, 28 вересня 2022
Суд перейшов до закритої частини пленарного засідання.
Справа щодо конституційності встановлення обмеження максимального розміру пенсії працівникам органів прокуратури: КСУ повідомив нові деталі
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Другий сенат КСУ 28 вересня на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглядав справу за конституційною скаргою Єфіменко Антоніни Іванівни щодо відповідності Конституції України окремого припису статті 2 Закону України „Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи“ від 8 липня 2011 року № 3668-VІ  (далі – Закон № 3668). Про це повідомляє офіційний сайт КСУ.

«Під час пленарного засідання суддя-доповідач у справі Ігор Сліденко виклав зміст конституційної скарги, поінформував про перебіг справи в судах та обґрунтування скаржника.

Зокрема суддя повідомив, що Єфіменко А.І. звернулася до Конституційного Суду України з клопотанням перевірити на відповідність Конституції України припис Закону № 3668 у частині, яка передбачає, що максимальний розмір пенсії, призначеної (перерахованої) відповідно до Закону України „Про прокуратуру“ від 14 жовтня 2014 року № 1697-VІІ, не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.

Скаржниця, яка є пенсіонеркою органів прокуратури, стверджує, що застосування Верховним Судом в остаточному судовому рішенні оспорюваного припису Закону № 3668 призвело до обмеження її права на пенсійні виплати та звертає увагу Суду на те, що її право на пенсію у розмірі 90 % розміру місячного (чинного) заробітку за відповідною посадою є соціальною гарантією, яка не підлягає звуженню.

На її переконання, обмеження максимального розміру пенсії працівника прокуратури десятьма прожитковими мінімумами порушує суть конституційних гарантій щодо безумовного забезпечення соціального захисту осіб, передбачених частиною п’ятою статті 17 Конституції України, які зобов’язані захищати суверенітет, територіальну цілісність і недоторканність України; зрівняння розміру пенсійних виплат для всіх категорій громадян нівелює гарантії соціального захисту працівників правоохоронних органів.

Суддя-доповідач поінформував, що у провадженні обох сенатів є подібні справи, що стосуються положень статті 2 Закону № 3668, та наявні відповіді від державних і наукових установ, навчальних закладів із питань, порушених у конституційних скаргах.

Дослідивши матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання, Другий сенат перейшов до закритої частини для ухвалення рішення.

На засіданні були присутні Уповноважений представник суб’єкта права на конституційну скаргу, адвокат Інна Лучинович, Уповноважений представник Верховної Ради України, керівник Відділу зв’язків з органами правосуддя Апарату Верховної Ради України Аркадій Лаптієв.

Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна на офіційному вебсайті Суду в рубриці «Архів відеотрансляцій засідань», — сказано у повідомленні.

Раніше ми писали, що КСУ розглянув справу щодо конституційності окремих положень законів, що регулюють пенсійне забезпечення працівників прокуратури.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Володимир Погребняк
    Володимир Погребняк
    суддя Верховного Суду у Касаційному господарському суді
  • Наталія Богацька
    Наталія Богацька
    голова Південно-західного апеляційного господарського суду
  • Тетяна Кудрявцева
    Тетяна Кудрявцева
    суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська