Якими є критерії визначення працівників з переважним правом залишення на роботі при скороченні штату

08:20, 30 вересня 2022
Держпраці навела критерії визначення працівників, які мають переважне право залишитися на роботі при скороченні штату.
Якими є критерії визначення працівників з переважним правом залишення на роботі при скороченні штату
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Держпраці у Дніпропетровській області зазначає, що при скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці визначальним критерієм переважного права залишитись на роботі є саме рівень кваліфікації працівника та продуктивність його праці (ст. 42 КЗпП України). 

Щоби скласти об’єктивну оцінку, роботодавець зобов’язаний перевірити наявність у працівників, посади яких скорочують, більш високої чи більш низької кваліфікації та порівняти продуктивність їх праці.  

При відсутності різниці у кваліфікації та продуктивності праці перевагу на залишення на роботі мають працівники, перелічені в ч. 2 ст. 42 КЗпП України.  Для цього повинні досліджуватись документи та інші відомості про освіту, підвищення кваліфікації, про навчання без відриву від виробництва, про досвід трудової діяльності тощо.

Продуктивність праці та кваліфікація працівника повинні оцінюватися окремо, але в кінцевому підсумку роботодавець повинен визначити працівників, які мають більш високу кваліфікацію і продуктивність праці за сукупністю цих двох показників.  

Раніше ми писали, яка відповідальність роботодавця у разі порушення строків виплати зарплати при спрощеному режимі регулювання.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший