Справа щодо зловживання та розтрати арештованого майна на 426 млн гривень: є нові деталі

17:59, 5 жовтня 2022
У САП заявили, що повідомлено про нові підозри.
Справа щодо зловживання та розтрати арештованого майна на 426 млн гривень: є нові деталі
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

У середу, 5 жовтня, за дорученням керівника САП прокурором та детективами НАБУ вручено підозру адвокату, одному з учасників злочинної схеми з продажу за заниженою вартістю майна, що було арештовано в межах кримінальних проваджень та передано в управління АРМА.

«Його дії кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 361 (у редакції, чинній до 02.04.2022) КК України.

Також про підозру за ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 358, ч. 4 ст. 358 КК України повідомлено оцінювачу.

Таким чином, на сьогодні загальна кількість учасників схеми сягає 7 осіб, серед яких – колишній голова та посадовці АРМА.

У межах досудового розслідування встановлено, що голова АРМА спільно з посадовцями агентства, у змові з представниками ДП "СЕТАМ", приватними компаніями та іншими особами організували схему з продажу за заниженою вартістю через торговельний майданчик вищевказаного державного підприємства майна, що було арештовано та передано в управління АРМА.

Наразі встановлено 4 епізоди злочинної діяльності, а саме продаж трьох земельних ділянок на Одещині, які були придбані для будівництва магазинів торговельної мережі «Ашан» (реальна вартість яких була зменшена у 18 разів); 2,6 тис. тонн піску річкового середньої та дрібної крупності на Київщині (зменшено вартість більш ніж у 6 разів порівняно з ринковою); понад 4,5 тис. тонн карбаміду (вартість зменшено майже в 5 разів) та зерна, крупи, олійних культур (зменшено вартість у 4 рази).

У ході слідства встановлена причетність до вчинення цього злочину інших осіб. Так, адвокат мав незаконний повний доступ до електронних копій судових рішень, які містилися в Єдиному державному реєстрі судових рішень, що не підлягають розголошенню і дають можливість ідентифікувати особу та отримати відомості, які не можуть бути розголошені, у тому числі ухвал слідчих суддів на проведення обшуків. Завдяки чому міг завчасно інформувати інших учасників схеми про можливі ризики, зокрема заплановані слідчі дії органу досудового розслідування, та у такий спосіб сприяв приховуванню кримінальних правопорушень. Також його роль у злочинній діяльності полягала в залученні оцінювачів, які, погодившись на вчинення злочинів, зобов’язувалися надавати найменші цінові пропозиції на проведення оцінки активів, які передані АРМА, складати та видавати звіти про оцінку активів із завідомо неправдивими даними стосовно вартості активів із їх заниженням, створювати видимість добросовісної конкуренції під час відбору суб’єктів оціночної діяльності для оцінки майна.

Досудове розслідування триває», — сказано у повідомленні.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Людмила Бившева
    Людмила Бившева
    суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді
  • Валерій Лашевич
    Валерій Лашевич
    суддя Київського апеляційного суду
  • Расім Бабанли
    Расім Бабанли
    перший заступник керівника апарату Верховного Суду
  • Тетяна Варварська
    Тетяна Варварська
    заступник директора Національного антикорупційного бюро України