Шлюбний договір: назвали права та обов’язки подружжя

08:21, 9 травня 2023
В Україні шлюбний договір укладається у письмовій формі в трьох примірниках і обов'язково нотаріально посвідчується
Шлюбний договір: назвали права та обов’язки подружжя
Фото: freepik.com
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції м. Одеса нагадало права та обов’язки подружжя під час заключення шлюбного договору. Про це йдеться у пресслужбі відомства.

«Шлюбний договір — це юридична угода, яку укладають за власним бажанням особи, що вступають у шлюб. Він регулює виключно майнові відносини між подружжям, визначає їх матеріальні права і обов’язки у шлюбі та/або при розлученні. Ця угода також регулює обов’язки батьків на утримання дітей.

В Україні шлюбний договір укладається у письмовій формі в трьох примірниках і обов'язково нотаріально посвідчується. Укладення такого договору є добровільним і може бути здійснене до або під час шлюбу. Законодавством передбачена можливість внесення змін або  розірвання шлюбного договору лише за згодою обох сторін, подаючи відповідну заяву до нотаріуса.

Для укладання шлюбного договору нареченим необхідно подати до нотаріуса: паспорт, ідентифікаційний код (ІПН), свідоцтво про шлюб (для подружжя) або довідка про подачу заяви до відділу ДРАЦС, письмову згоду батьків або піклувальника —  у разі недосягнення однієї зі сторін  повноліття.

Нотаріус  до підписання договору повинен роз’яснити сторонам угоди їх права і обов’язки, а також основні положення даного контракту. Після того, як шлюбний договір буде належним чином оформлений, нотаріус видає кожній стороні по одному примірнику, а третій примірник зберігається у справах нотаріальної контори або у приватного нотаріуса.

Особливістю шлюбного договору є визначення правового режиму та умов використання майна, що передається у спільну власність сім'ї, а також порядок його поділу, у разі розірвання шлюбу.

Договір також може включати умови про утримання дітей. Наприклад, можна визначити, хто буде платити аліменти на дітей, хто буде забезпечувати житло для дітей та інші подібні питання.

Варто пам’ятати, що не можна включати умови, які зменшують права дитини або ставлять одне з подружжя у невигідне матеріальне становище. Також не можна регулювати особисті відносини між чоловіком та дружиною або між подружжям та дітьми.

Укладення шлюбного договору може бути корисним для пар, які мають значні майнові активи або бажають захистити свої інтереси у разі розірвання шлюбу. Однак, перед укладенням договору слід ретельно зважити всі його умови та проконсультуватися з юристом.

Тож, шлюбний договір - це не крок до розірвання стосунків, а сучасний, досудовий засіб розв’язання потенційних майнових проблем, що можуть виникнути у подружжя», — сказано у повідомленні.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Олена Кунець
    Олена Кунець
    суддя Сумського окружного адміністративного суду
  • Максим Бужанський
    Максим Бужанський
    член Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності
  • Юлія Бойченко
    Юлія Бойченко
    суддя Запорізького окружного адміністративного суду