Додаткова відпустка за знищену техніку: у Комітеті з нацбезпеки розповіли про заохочення для військових у законопроекті про мобілізацію

16:59, 8 квітня 2024
Як розповів голова Комітету з питань нацбезпеки Олександр Завітневич, військовим пропонується щомісячно надавати винагороду за особливості проходження служби у розмірі 10 000 гривен.
Додаткова відпустка за знищену техніку: у Комітеті з нацбезпеки розповіли про заохочення для військових у законопроекті про мобілізацію
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки під час розгляду законопроекту про мобілізацію основну увагу приділив наданні додаткової мотивації українським військовим. Про це заявив голова Комітету Олександр Завітневич.

Він розповів, що планується за кожні 30 днів виконання завдань на лінії бойового зіткнення першого ешелону оборони до ротного опорного пункту, а також на території противника виплачувати винагороду в розмірі 70 тис. грн.

Також планується винагорода за знищене чи захоплене озброєння та військову техніку противника у розмірах від 4 до 80 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. 

Крім цього, очікується:

  • додаткова відпустка за знищену техніку, але не більше 15 днів на рік;
  • щомісячна виплата всім військовослужбовцям винагороди за особливості проходження служби у розмірі 10 тис. грн;
  • надання права на компенсацію 50 % від першого внеску за кредитом, забезпеченим предметом іпотеки;
  • ненарахування штрафних санкцій, пені за невиконання зобов’язань, а також процентів за користування кредитом (крім кредитних договорів щодо придбання об’єктів житлового фонду або автомобіля);
  • надання сертифіката на купівлю транспортного засобу в розмірі 150 тис. грн.

Також Завітневич розповів, що на засіданні підняли питання реального покращення системи обліку всіх військовозобов’язаних.

«Знову було актуалізовано питання щодо механізмів реального покращення обліку всіх військовозобов’язаних призовного віку, зокрема щодо того, що більш гарантовано сприятиме обліку – норма закону про обов’язок громадянина чи про його право зареєструвати електронний кабінет. Компроміс знайдено у тому, щоб розширяти можливості громадян виконувати положення законодавства щодо оновлення своїх даних і щоб електронний кабінет був саме правом та одним з таких способів», – додав Завітневич.

Раніше ми писали, що Комітет повторно розгляне ідею з блокуванням рахунків і забороною керування авто для ухилянтів. 

Також повідомлялося, що за порушення законодавства про оборону та мобілізацію для громадян передбачать штрафи від 17 до 22,5 тисяч грн.

Нагадаємо, що 4 квітня набув чинності закон про цифровізацію військового обліку (10062), який дозволить ТЦК отримати дані всіх чоловіків від 18 до 60 років в автоматичному режимі із різних реєстрів. Відкритим залишається питання, як момент повідомлення таких чоловіків врегулюють у законі про посилення мобілізації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Інна Плахтій
    Інна Плахтій
    член Вищої ради правосуддя
  • Віталій Галаган
    Віталій Галаган
    суддя Дніпровського районного суду міста Києва
  • Олена Губська
    Олена Губська
    суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді