Дослідницька служба Ради аналізує досвід держав Європи щодо інтеграції до НАТО, документ

10:45, 5 червня 2024
У аналітичній записці розглядаються основні етапи та процедури євроатлантичної інтеграції, ключові моделі співробітництва (співпраці) з НАТО, які використовувалися державами-кандидатами.
Дослідницька служба Ради аналізує досвід держав Європи щодо інтеграції до НАТО, документ
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Дослідницька служба Верховної Ради України аналізує досвід держав Європи щодо інтеграції до НАТО.

Так, оприлюднено аналітичну записку з питань порівняльного законодавства щодо інтеграції до (набуття членства в) Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Фінляндії, Північної Македонії, Чорногорії, Хорватії, Албанії, Литви, Латвії, Естонії, а також співробітництва з НАТО Ізраїлю.

В документі досліджується досвід окремих держав Європи щодо інтеграції до Організації Північноатлантичного договору (Північноатлантичного альянсу). У цьому контексті розглядаються основні етапи та процедури євроатлантичної інтеграції, ключові моделі співробітництва (співпраці) з НАТО, які використовувалися державами-кандидатами. Зазначаються спільні та відмінні ознаки щодо процедур приєднання до НАТО різних країн.

Особливу увагу приділено співвідношенню політичних рішень, які ухвалювалися керівництвом кожної країни з питань інтеграції до Альянсу, та відповідного законодавчого забезпечення процесу набуття членства в НАТО. У зв’язку з цим відзначається роль парламентів країн щодо створення правових умов для вступу держав-кандидатів у НАТО, зокрема: підготовки та прийняття необхідних концептуальних документів, внесення змін до Конституцій, ухвалення законів у сфері міжнародної діяльності, оборони та національної безпеки, інших законодавчих актів, спрямованих на адаптацію законодавства та здійснення відповідних реформ згідно з нормативами та стандартами, прийнятими в НАТО.

Враховуючи актуальність для України використання зарубіжного досвіду інтеграції в НАТО, зазначені питання детально проаналізовано на прикладі національного законодавства тих держав, які набули членства в Альянсі в останній період (із 2009 по 2023 роки), зокрема і країн Балтії, які як колишні радянські республіки мали аналогічну з Україною політичну та правову системи.

Також з огляду на можливість використання Україною досвіду співробітництва з Альянсом його партнерів, які не є членами блоку, окремо висвітлені особливості взаємовідносин із НАТО Держави Ізраїль. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Інна Богатих
    Інна Богатих
    заступник Міністра юстиції України
  • Ганна Самойлюк
    Ганна Самойлюк
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Ольга Шевчук
    Ольга Шевчук
    суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду