За яких умов працівник через вчинення роботодавцем мобінгу має право на компенсацію: роз’яснення

16:34, 5 липня 2024
Роботодавець зобов'язаний відшкодувати працівникові моральну шкоду в разі порушення його законних прав, зокрема через дискримінацію або мобінг, що було підтверджено судовим рішенням.
За яких умов працівник через вчинення роботодавцем мобінгу має право на компенсацію: роз’яснення
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Центральне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці пояснює, за яких умов працівник через вчинення роботодавцем мобінгу має право на компенсацію.

Зазначається, що у разі ушкодження здоров’я працівника, причиною якого став мобінг (цькування), факт якого підтверджено судовим рішенням, що набрало законної сили, заподіяна шкода відшкодовується у розмірі понесених витрат на лікування.

Відшкодування роботодавцем моральної шкоди працівникові проводиться у разі, якщо порушення його законних прав, у тому числі внаслідок дискримінації, мобінгу (цькування), факт якого підтверджено судовим рішенням, що набрало законної сили, призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв’язків і потребують від нього додаткових зусиль для організації свого життя.

Раніше ми писали, чи є формою мобінгу вимога пояснень за запізнення на роботу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Сьогодні день народження святкують
  • Інна Коваленко
    Інна Коваленко
    суддя Дніпровського районного суду міста Києва