Що робити при відмові в е-рецепті – розповіли в МОЗ

10:08, 12 серпня 2024
За деяких причин лікар може відмовити виписати електронний рецепт.
Що робити при відмові в е-рецепті – розповіли в МОЗ
Джерело фото: ТСН
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Сучасні технології значно полегшили процес отримання ліків в Україні, завдяки впровадженню електронного рецепта. Цей інноваційний інструмент дозволяє пацієнтам уникати зайвих візитів до лікаря, якщо немає термінової потреби. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоровʼя.

Електронний рецепт особливо зручний для людей, які потребують постійного прийому ліків або мають труднощі з фізичним відвідуванням лікаря.

Як отримати ліки за електронним рецептом:

  • Спочатку необхідно звернутися до лікаря. Під час прийому ви можете обрати, чи зручніше вам отримати ліки за електронним рецептом або за паперовим. Виписати електронний рецепт може будь-який лікар – державний, комунальний, приватний або лікар-ФОП.
  • Лікар створить електронний рецепт, вказавши діючу речовину, дозування, тривалість курсу та інструкції щодо прийому ліків.
  • Після цього ви отримаєте СМС з номером рецепта та унікальним кодом підтвердження. Якщо у вас немає мобільного телефону, лікар може надати друковану інформаційну пам’ятку.
  • Придбати ліки за електронним рецептом можна в будь-якій аптеці, яка працює з ЕСОЗ.
  • Рецепт можна погасити в аптеці протягом 90 або 10 днів залежно від групи ліків. Для цього достатньо повідомити фармацевту номер рецепта та код.

Причини, чому лікар може відмовити у виписці електронного рецепта:

  • Відсутність декларації: Наявність декларації з сімейним лікарем не є обов'язковою, але пацієнт повинен бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров’я. У разі відмови лікаря звертайтеся до керівника медичного закладу або на гарячу лінію НСЗУ.
  • Запит на фізичний візит: Електронний рецепт дозволяє уникнути непотрібних візитів, але остаточне рішення щодо необхідності візиту приймає лікар.
  • Проблеми з інтернетом або енергозабезпеченням: Під час воєнного стану лікар може виписати паперовий рецепт, якщо ліки купуються власним коштом, за винятком наркотичних препаратів, які відпускаються тільки за електронним рецептом.

Електронний рецепт – це зручний інструмент, який робить отримання ліків швидшим і простішим, сприяючи зменшенню навантаження на медичні установи та покращуючи доступність медичних послуг.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Інна Богатих
    Інна Богатих
    заступник Міністра юстиції України
  • Ганна Самойлюк
    Ганна Самойлюк
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Ольга Шевчук
    Ольга Шевчук
    суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду