Міністерство охорони здоров’я України працює над створенням в країні центрів для діагностики і лікування гострого та хронічного болю.
Як зазначає відомство, навчання медичних фахівців, які працюватимуть у таких центрах, що з’являться в різних містах України, розпочалося на базі клініки «Феофанія» в Києві.
Перед тим як розпочати лікування, фахівці визначають причину, тип, інтенсивність болю та його вплив на здоров’я пацієнта. Комплексна оцінка включає фізичний, психологічний та соціальний аспекти болю, щоб забезпечити індивідуальний підхід у лікуванні.
У МОЗ зазначають, що у програмі з менеджменту болю передбачено три основні етапи допомоги, засновані на досвіді США: догоспітальний етап, госпітальне лікування та реабілітація. Такий комплексний підхід дозволяє максимально ефективно надавати допомогу пацієнтам із больовим синдромом.
Заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Порхун пояснює, що хронічний біль — поширена проблема як серед військових, так і серед цивільних, але своєчасне та ефективне лікування гострого болю знижує ризик його переходу в хронічний стан, сприяє швидшій реабілітації, зменшує ризики психічних порушень та залежності від опіатів, покращуючи загальне самопочуття пацієнтів.
Скільки центрів медицини болю буде створено наразі у МОЗ не уточнили.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.