Верховна Рада проводить чергове засідання: онлайн-трансляція

14:23, 4 марта 2021
На порядку денному — низка важливих питань.
Верховна Рада проводить чергове засідання: онлайн-трансляція

У четвер, 4 березня, проходить чергове пленарне засідання Верховної Ради України.

У цей день Верховна Рада планує розглянути у першому читанні законопроекти, серед яких:

- «Про внесення змiн до Закону України “Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор"», №43514351-14351-2;

- «Про внесення змін до Закону України "Про рекламу" щодо протидії дискримінації за ознакою статі», № 3427;

- «Про енергетичну ефективність», № 4507;

- «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних», №3474;

- «Про внесення зміни до статті 7 Закону України "Про автомобільний транспорт", №43764376-1;

- «Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї», №43354335-1;

- «Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації», № 40204020-14020-24020-3.

Серед законопроектів запланованих до розгляду у другому читанні:

- «Про внесення змін до статті 12 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" щодо встановлення альтернативної підсудності справ, учасники яких проживають на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя», № 3048;

- «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб'єктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення», №0958;

- «Про внесення змін до статті 4 Закону України "Про пестициди та агрохімікати" щодо ввезення пестицидів на митну територію України», № 2289.

Окрім того, на порядку денному на 4 березня ряд проектів постанов про перейменування населених пунктів.


15:02 Головуючий закрив пленарне засідання.


15:00 288 голосами за основу прийнято проект Закону про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку із запровадженням обліку трудової діяльності працівника в електронній формі №3624.


14:55 Верховна Рада прийняла за основу і в цілому проект Закону про внесення змін до Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" щодо подання іноземцями та особами без громадянства біометричних даних для оформлення віз №3630.


14:48 Народні депутати не підтримали пов’язані з попередніми законопроекти про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України для реалізації положень Закону України "Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї" за №№4336 і 4336-1.


14:45 Проект Закону про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї №4335 доповів народний депутат Ігор Фріс.

Альтернативний законопроект №4335-1 доповів народний депутат Андрій Шараськін.

Голова підкомітету Комітету з питань правоохоронної діяльності Олександр Дануца доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект №4335, а альтернативний проект №4335-1 - відхилити.

За результатами голосування обидва законопроекти були відхилені.


14:31 У законопроекті шляхом внесення змін до Податкового кодексу України пропонується уточнити зміст понять «лізингова (орендна) операція», «оперативний лізинг (оренда)», «фінансовий лізинг (оренда)», встановивши, що такі операції може здійснювати лише юридична особа, а не фізична чи юридична особа, як це передбачено чинними нормами. Це дозволить усунути суперечності у визначенні лізингової (орендної) операції та супутніх нормах.

Елла Рєпіна доповіла рішення Комітету рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу.

256 голосами законопроект прийнято за основу.


14:22 Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо усунення суперечностей та уточнення визначення лізингової (орендної) операції №3601 доповідає голова підкомітету Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Елла Рєпіна.


14:18 Проект Закону про внесення зміни до статті 7 Закону України "Про автомобільний транспорт" №4376 доповів заступник Міністра інфраструктури Дмитро Живицький.

Голова підкомітету Комітету з питань транспорту та інфраструктури Ігор Негулевський доповів рішення Комітету законопроекту №4376 і альтернативного проекту №4376-1. Він повідомив, що Комітет рекомендує прийняти за основу альтернативний законопроект №4376-1, а проект №4376 - відхилити.

За результатами голосування прийнято за основу законопроект №4371-1.

Народні депутати прийняли рішення 271 голосом «за».


14:00 Законопроект №4298 прийнято за основу 229 голосами.


13:52 Метою законопроекту є створення правових передумов та основ для функціонування місцевих державних адміністрацій префектурного типу до внесення відповідних змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) та приведення законодавства про місцеві державні адміністрації у відповідність із сучасними викликами, які постають перед посадовими особами обласних та районних державних адміністрацій під час виконання конституційних повноважень у межах відповідних районів та областей, а також реалізація конституційних положень щодо функціонування системи забезпечення законності під час здійснення органами та посадовими особами місцевого самоврядування своєї діяльності з метою збалансування системи стримування і противаг у частині дотримання Конституції України та законів України усіма суб’єктами публічної влади в державі.

Законопроектом вносяться зміни до Кодексу адміністративного судочинства України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про Кабінет Міністрів України», «Про центральні органи виконавчої влади», «Про державну службу».

Віталій Безгін також доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу.


13:46 Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про місцеві державні адміністрації" та деяких інших законодавчих актів України щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні №4298 доповів голова підкомітету Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін.


13:38 Народні депутати під час обговорення і голосування підтримали прийняття законопроекту. 308 голосами законопроект №3474 прийнято за основу.


13:31 Заступник Голови Комітету з питань правоохоронної діяльності Галина Михайлюк доповіла рішення Комітету, який рекомендує Верховній раді прийняти законопроект №3474 за основу.


13:27 У цьому зв’язку з цим існує необхідність виключення норм процесуальних кодексів, які стосуються адміністративної відповідальності за розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних, не маркованих контрольними марками, а також та кримінальної відповідальності за незаконне виготовлення, підроблення, використання або збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених контрольних марок.


13:23 Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних №3474 доповів заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Олександр Романішин. Він зазначив, що метою прийняття законопроекту є скасування неефективної системи маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних.


13:19 262 голосами законопроект №3757 прийнято за основу.


13:16 Голова підкомітету Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олександр Корнієнко доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді за наслідками розгляду в першому читанні прийняти законопроект за основу та в цілому.


13:09 Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Кабінет Міністрів України" щодо діяльності Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації №3757 доповів заступник Міністра юстиції Олександр Банчук. Він зазначив, що проектом пропонується привести Закон України "Про Кабінет Міністрів України" у відповідність до Конституції України, вилучивши з нього

положення, що стосуються взаємодії Кабінету Міністрів України з Спеціальною контрольною комісією з питань приватизації.


 13:00  270 голосами «за» законопроект прийнято за основу.


12:50 Проект Закону про енергетичну ефективність №4507 доповів народний депутат Сергій Нагорняк.

Проект Закону «Про енергетичну ефективність» розроблено з метою врегулювання на законодавчому рівні питання щодо підвищення ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів в Україні. Для досягнення максимального ефекту за кожним напрямком системи енергоефективності (будівлі, промисловість та транспортування/розподіл енергії) повинні бути створені передумови для ефективних відносин в галузі, регуляторні інструменти та механізми підтримки.

Підвищення енергоефективності є необхідним елементом для зростання енергонезалежності країни та скорочення енергоємності економіки. Наразі, показник енергоємності ВВП за паритетом купівельної спроможності в України втричі вище ніж у більшості країн Європи. Прийняття законопроекту забезпечить врегулювання правових та організаційних засад державної політики у сфері забезпечення енергоефективності.

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус зазначив, що законопроект має на меті імплементувати ключові положення Директиви 2012/27/ЄС Європейського парламенту та Ради від 25 жовтня 2012р. про енергоефективність шляхом прийняття низки регуляторних норм, які покликані вирішити проблему неефективного використання енергоресурсів споживачами, яка зумовлена використанням застарілих основних фондів в економіці та слабкими темпами впровадження новітніх енергозберігаючих технологій, наявністю деформованої структури виробництва та енергоспоживання, неефективним використанням паливно-енергетичних ресурсів, енергоносіїв та відсутністю можливості заміни джерел їхнього постачання, недостатнім рівнем впровадження енергоефективних заходів в житловому секторі, недостатніми зусиллями держави щодо впровадження програм та заходів з енергозбереження та формування системи енергоаудиту та енергоменеджменту організацій та підприємств.

Андрій Герус повідомив, що Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроект про енергетичну ефективність №4507 за основу.


12:32 266 голосами законопроект прийнято у першому читанні за основу.


12:28 Доповідачка обумовила прийняття законопроекту необхідністю удосконалення правового регулювання у галузі реклами щодо протидії дискримінації за ознакою статі, а також посилення захисту прав споживачів реклами.

Протидія дискримінації за ознакою статі є одним із зобов’язань України відповідно до Конвенції ООН з ліквідації усіх форм дискримінації щодо жінок, відповідні положення передбачені також Угодою про асоціацію України з Європейським Союзом, Стратегією гендерної рівності Ради Європи на 2018-2023 роки, Глобальними цілями сталого розвитку ООН.

Заступник Голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук повідомила, що Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді за наслідками розгляду прийняти законопроект №3427 за основу та доопрацювати з урахуванням висловлених зауважень і пропозицій на етапі другого читання.


12:24 Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про рекламу" щодо протидії дискримінації за ознакою статі №3427 доповідає народний депутат Марина Бардіна.


12:20 Після закінчення перерви народні депутати продовжують розгляд питань порядку денного.


11:10 Головуючий оголосив перерву згідно із заявою двох фракцій, запросивши керівників депутатських фракцій і груп на нараду.


11:08 У другому читанні і в цілому прийнято проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб'єктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення №0958.


10:59 Верховна Рада 299 голосами прийняла у другому читанні і в цілому проект Закону про внесення змін до статті 12 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" щодо встановлення альтернативної підсудності справ, учасники яких проживають на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя №3048.


10:50 За результатами голосування усі три законопроекти були відхилені.


10:33 Альтернативний законопроект про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор" (щодо усунення суперечності стосовно порядку формування Уповноваженого органу) №4351-1 доповів народний депутат Олександр Дубінський.

Ще один альтернативний законопроект про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор"№4351-2 доповів народний депутат Вадим Галайчук.

Голова підкомітету Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олег Марусяк доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект №4351-1.


10:12 Парламентарії розглядають три законопроекти про внесення змiн до Закону України “Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор"

Законопроект №4351 доповідає голова підкомітету Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олег Марусяк.


10:07 Народні депутати розпочали розгляд питань порядку денного.


10:05 Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив пленарне засідання.


Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що правоохоронний комітет розглядав зміни до КК щодо відповідальності за декларування недостовірної інформації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Плюс 600 млн на суди та відстрочка виконання рішень по соціальним спорам: чи підтримають депутати
Плюс 600 млн на суди та відстрочка виконання рішень по соціальним спорам: чи підтримають депутати
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Андрій Костін
  Андрій Костін
  голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики
 • Юрій Жизнєвський
  Юрій Жизнєвський
  голова Житомирського апеляційного суду
 • Микола Мойсюк
  Микола Мойсюк
  суддя Вищого адміністративного суду України
 • Олена Соколенко
  Олена Соколенко
  суддя Одеського окружного адміністративного суду
 • Ростислав Кузан
  Ростислав Кузан
  суддя Львівського окружного адміністративного суду
загрузка...