Кабінет Міністрів України запропонував переглянути бюджет у зв’язку з епідемією коронавірусу. Так, було запропоновано зменшити видатки на освіту. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що скорочення не перевищать 4%.
При цьому самі депутати на голосуванні 30 березня зміни до бюджету не підтримали.
«У оновленому проекті урізання освітніх видатків все ще дуже суттєве – це 4% від усіх видатків на освіту (у той час як Міністерству внутрішніх справ бюджет скоротили аж на 0,006%). У НУШ забрали чверть грошей (мінус 361,3 млн), у Фонду досліджень – половину (мінус 225,5 млн). Аналогічно вчинили з іншими «розвитковими» статтями, які у попередньому проекті секвестру пропонувалося взагалі знищити. На створення сучасних центрів професійної освіти, доплати молодим вчителям гроші дадуть, але приблизно наполовину менше – мінус 159 млн і 1,55 млрд відповідно.
З поганого: наука в університетах цій владі, вочевидь, таки не потрібна. Якщо фінансування Національного фонду досліджень вдалося відстояти хоча б частково, то Фонд розвитку закладів вищої освіти (250 млн) та підтримку пріоритетних наукових досліджень у вишах (400 млн) і далі пропонується не фінансувати», – відзначила народний депутат від партії «Голос» Інна Совсун.
За її словами, повністю позбавили бюджетного фінансування програму створення спроможних шкіл (1,5 млрд): «ці гроші мали піти на ремонти та обладнання у великих школах, насамперед опорних, аби хоч якось підтягнути освітнє середовище, яке у багатьох школах не оновлювалося з моменту спорудження у радянські часи, до стандартів ХХІ сторіччя».
Совсун також підкреслила, що доплати молодим педагогам повністю прибирають.
Інна Совсун акцентувала увагу на тому, що Верховна Рада тому й не підтримувала цей законопроект, адже дана «економія» не була погоджена із Комітетом освіти, науки та інновацій.
Раніше «Судово-юридична газета» проаналізувала основні особливості концепції розвитку юридичної освіти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.