Європейський суд з прав людини визнав порушенням права на свободу висловлювань вимогу швейцарського суду до журналістки розкрити джерело інформації.
Таке рішення ЄСПЛ ухвалив у вівторок, 6 жовтня, за позовом журналістки Ніни Джекер проти Швейцарії (передає пресслужба ЄСПЛ).
ЄСПЛ у своєму рішенні постановив, що швейцарські судові та слідчі органи порушили статтю 10 Європейської конвенції з прав людини про гарантування свободи висловлювань.
“Суд відзначив важливість захисту журналістських джерел для свободи преси у демократичному суспільстві. Тому вимога до журналістки розкрити особу свого джерела не може відповідати положенню статті 10 Конвенції, навіть якщо це обґрунтовується суспільним інтересом”, – заявили у ЄСПЛ.
Журналістка не вимагала від Швейцарії матеріальної компенсації в цьому провадженні.
Обставини справи.
У 2012 році Ніна Джекер висвітлила в швейцарській газеті Basler Zeitung матеріал про діяльність дрібного наркодилера, що поширював легкі наркотики.
Після виходу публікації швейцарська прокуратура порушила проти наркоторговця кримінальне провадження. В ході розслідування від журналістки вимагали розкрити персональну інформацію про нього. Федеральний Верховний суд Швейцарії підтримав цю вимогу, проте журналістка звернулася до ЄСПЛ.
Раніше ВП ВС сформулювала позиції щодо стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.