Мінсоцполітики пропонує змінити розмір стипендії для студентів-сиріт

18:10, 16 октября 2020
Зазначають, що потреба у такому рішенні виникла через те, що не переглядали розмір соціальних стипендій вже 3 роки.
Мінсоцполітики пропонує змінити розмір стипендії для студентів-сиріт

Міністерство соціальної політики розглядає можливість внесення змін до Порядку виплати соціальних стипендій. У міністерстві зазначають, що потреба ухвалення пропонованих ними змін викликана необхідністю приведення у відповідність постанов Кабміну до чинного законодавства у цій сфері. Також вони відзначають, що на сьогодні існує потреба перегляду розміру соціальної стипендії, адже для певних категорій він не переглядався протягом 3 років.

Зміст проєкту постанови

Мінсоцполітики пропонує конкретизувати випадки, у яких студенти-сироти мають право на виплату соціальної стипендії. З метою конкретизації, у міністерстві хочуть доповнити положення пунктів 4 та 7 Постанови Кабміну від 28 грудня 2016 р. № 1045, а також додатку до цієї постанови. Пропонується визначити, що право на соціальну стипендію матимуть сироти та позбавлені батьківського піклування студенти «батьки яких померли/оголошені померлими, загинули або пропали безвісти».

Із такої пропозиції випливають також і зміни до пункту 5 Постанови, який визначає перелік документів, які необхідно подати для отримання соціальної стипендії. Чинними положеннями Постанови передбачено потребу подавати копії рішення про надання статусу сироти або витягу з обліково-статистичної картки дитини-сироти. Натомість міністерство пропонує у якості альтернативи подавати наступні документи:

  • Рішення суду про оголошення батьків померлими чи визнання їх безвісно відсутніми;
  • Витяг з ЄРДР, який засвідчує внесення до нього інформації про безвісне зникнення;
  • Інформація з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин;
  • Документ, що підтверджує загибель батьків у бойових діях.

Також у Мінсоцполітики висунули ідею принципу обрахування та розміру стипендії студентам-сиротам. На сьогодні для них встановлено фіксований розмір соціальної стипендії – 2360 гривень. У міністерстві пропонують відійти від грошового вираження розміру стипендії та прив’язати її до прожиткового мінімуму. Так розмір стипендії буде становити 150% від прожиткового мінімуму на 1 січня відповідного року для дітей або працездатних осіб, залежно від віку студента. Тобто стипендія зросте до 3327 гривень для неповнолітніх студентів-сиріт та до 3153 гривень – для повнолітніх.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Мінсоцполітики пропонує позбавляти спадку недобросовісних спадкоємців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Второе заседание Этического совета, ПРЯМОЙ ЭФИР
Второе заседание Этического совета, ПРЯМОЙ ЭФИР
Loading...
загрузка...