Законодавством не передбачено використання кандидатами на посади державної служби будь-яких інших документів, що підтверджують вільне володіння державною мовою, отриманих до 16 липня цього року, крім Державного сертифіката про рівень володіння державною мовою, виданого Національною комісією зі стандартів державної мови. Про це йдеться у роз’ясненні, яке опублікувало Національне агентство України з питань державної служби (НАДС).
16 липня набули чинності зміни, внесені Законом України від 25 квітня 2019 року «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
Наразі згідно із частиною першою статті 19 Закону про державну службу право на державну службу мають повнолітні громадяни України, які володіють державною мовою відповідно до рівня, визначеного Національною комісією зі стандартів державної мови, та яким присвоєно ступінь вищої освіти не нижче:
магістра - для посад категорій «А» і «Б»;
бакалавра, молодшого бакалавра - для посад категорії «В».
При цьому законодавством передбачено, що особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, подає до конкурсної комісії копію Державного сертифіката про рівень володіння державною мовою, що підтверджує рівень володіння державною мовою.
У НАДС наголосили, що виходячи з викладеного, з 16 липня законодавством не передбачено використання кандидатами на посади державної служби будь-яких інших документів, що підтверджують вільне володіння державною мовою, в тому числі посвідчень щодо вільного володіння державною мовою, отриманих до 16 липня 2021 року, крім Державного сертифіката про рівень володіння державною мовою.
Раніше «Судово-юридична газета» писала про застосування законодавства про держслужбу щодо найбільш поширених ознак порушень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Youtube Право ТВ, щоб бути в курсі найважливіших подій.